Skysčių kaupimasis organizme nėra tik nemaloni problema. Dažnai tai susiję su kitais, rimtesniais negalavimais. Todėl skiriami vaistai, kurie iš organizmo pašalina ne tik skysčių perteklių, bet išplauna ir kitas naudingąsias medžiagas. Įvertinus ligos pobūdį, simptomus ir problemos rimtumą, dažnu atveju nuo skysčių kaupimosi gali išgelbėti šlapimą varanti arbata. Tai natūralus diuretikas, ruošiamas iš natūraliai augančių augalų, todėl ne tik nepašalina naudingųjų medžiagų, tačiau dar ir jas papildo.
Toliau sužinosite ne tik kokia arbata laikoma natūraliu diuretiku, tačiau ir rasite šlapimą varančių arbatų receptų.
Kodėl organizme kaupiasi skysčiai?
Yra daugybė priežasčių, kodėl organizmas sulaiko skysčius ir jie tinkamai nepašalinami: nuo įvairiausių ligų iki hormoninių svyravimų. O kur dar perteklinis skysčių vartojimas…
Skysčių kaupimasis pasireiškia kūno patinimais. Patinti gali ne tik veidas, akys, tačiau ir kojos, rankos, visas kūnas. Itin rimtais atvejais gali apimti jausmas, kad visas kūnas išsipūtė tarytum balionas. Jeigu kas rytą nubundate sutinusiu veidu, kas vakarą tinsta kojos, blauzdos arba tinsta ne tik kojos, bet ir pilvo sritis, tinimai laikosi ilgai, savaime nepraeina – metas pasikonsultuoti su gydytoju. Tai gali būti rimtų inkstų, širdies, venų ligų požymiai.
Tačiau jeigu tai įprastas ciklinis mėnesio svyravimas moterims, greičiausiai nėra ko jaudintis. Daugumai moterų pasireiškia krūtų ar viso kūno patinimas prieš menstruacijas. Šioms prasidėjus, nemalonūs simptomai nepastebimai dingsta taip, kaip ir atsirado. Šiems negalavimas palengvinti drąsiai vartokite vieną iš diuretinių arbatų.
Kas yra šlapimą varanti arbata?
Šlapimą varanti arbata yra iš įvairių natūralių augalų ruošiama arbata. Ji gali būtų gaminama iš prieskoninių, vaistinių ar laukinių augalų. Daugybė augalų pasižymi natūraliomis diuretinėmis savybėmis: petražolės, vynuogės, varnalėšos, imbierai, salierai, kiaulpienės, gudobelės, raudonasis dobilas, dilgėlė, balinis ajeras, pušų pumpurai, gervuogės ir daugelis kitų.
Skirtingai nuo diuretinių vaistų, šlapimą varanti arbata nepašalina naudingųjų medžiagų iš organizmo. Priešingai, ji mūsų kūną dar papildo kitomis, ne mažiau naudingomis bei reikalingomis medžiagomis. O kai kurios pasižymi ir gydančiomis savybėmis.
Taigi, šlapimą varanti arbata gali būti vartojama ilgesnį laiką nei cheminiai vaistai. Tačiau jeigu kūne skysčiai kaupiasi dėl rimtų ligų arba jau vartojate vaistus jiems šalinti, būtinai prieš gydantis arbatomis pasitarkite su savo gydytoju ar bent jau vaistininku.
Ar šlapimą varanti arbata gali padėti sumažinti svorį?
Gydytojai yra kategoriški šiuo klausimu: ne. Šlapimą varanti arbata pašalina iš organizmo susikaupusius skysčius, tačiau netirpdo nereikalingų kilogramų. Taip, vizualiai gali kažkiek sumažėti apimtys ir svarstyklės rodys mažesnius skaičius, nes skysčiai taip pat sveria. Tačiau pašalinamas tik susikaupęs vanduo. O juk papildomi kilogramai yra nuo riebalinio sluoksnio. Metant svorį, svarbu sumažinti riebalinio audinio perteklių. Būtent jis yra tikrasis antsvorio ir su tuo susijusių ligų šaltinis.
Kurią šlapimą varančią arbatą pasirinkti
Visos šlapimą varančios arbatos yra vienodai veiksmingos, o jų receptų tikrai yra begalė. Pasidalinsime keliais iš jų. O jūs galite rinktis arbatą pagal skonį, pagal tai, kokių augalų namie turite bei pagal jų vaistines savybes ir papildomas naudas.
Šlapimą varanti beržų arbata
Beržų arbata ne tik varo šlapimą, bet ir pasižymi antiseptinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis. Ji itin naudinga įvairioms kvėpavimo takų ligoms gydyti.
Ingredientai:
- 2 a. š. jaunų beržų lapų;
- 1 stiklinė vandens;
- ant peilio galo valgomosios sodos miltelių.
Paruošimas: beržų lapus užpilti verdančiu vandeniu, palikti 30 min pritraukti, nukošti ir įberti sodos. Gerai išmaišyti.
Vartojimas: gerti po 1 a. š. kas 3–4 valandas.
Šlapimą varanti dirvinių asiūklių arbata
Dirvinių asiūklių arbata liaudyje vadinama organizmo šluota. Tai ne tik natūralus diuretikas, tačiau ir pagalba šalinant inkstų akmenis, sergant šlapimtakių uždegimu. Ši arbata valo organizmą, stabdo kraujavimą, viduriavimą.
Ingredientai:
- 1 a. š. dirvinio asiūklio žolės;
- 1,5 stiklinės vandens.
Paruošimas: dirvinį asiūklį užplikyti verdančiu vandeniu ir palikti 5–10 min pritraukti. Nukošti.
Vartojimas: gerti po 4–5 puodelius per dieną 4–5 dienas. Ilgiausiai galima vartoti 6 dienas.
Įspėjimas: dirvinio asiūklio arbatos negalima gerti sergant inkstų ar inkstų geldelių uždegimu.
Šlapimą varanti petražolių arbata
Visos petražolės dalys tinkamos šlapimą varančiai arbatai ruošti. Ir iš visų paruošta arbata yra labai veiksminga šalinant skysčių perteklių ir mažinant patinimą. Be to, petražolių arbata gerina kraujotakos sistemą, teigiamai veikia skydliaukę, naudinga vartoti sergant anemija.
Ingredientai:
- 800 g petražolių žalumos (lapeliai ir stiebai);
- 1 l pieno.
Paruošimas: į puodą suberti smulkintą petražolių žalumą, supilti pieną ir kaitinti ant mažos ugnies, kol nugaruos pusė pirminio pieno kiekio. Nukošti.
Vartojimas: gerti po 1–2 v. š. kas valandą. Paruoštą arbatą suvartoti tą pačią dieną.
Šlapimą varanti pupelių ankščių ir meškauogių arbata
Pupelių ankštys plačiai vartojamos liaudies medicinoje dėl savo priešuždegiminių savybių. Jos tinka inkstų ir šlapimo takų ligoms gydyti, gastritui, odos opoms. Rekomenduojamos net sergant cukriniu diabetu, nes veikia panašiai kaip insulinas.
Ingredientai:
- 1 v. š. meškauogės lapų;
- 1 v. š. smulkintų džiovintų pupelių ankščių;
- 1,5 l vandens.
Paruošimas: vaistažoles užpilti verdančiu vandeniu ir palikti 15 min pritraukti. Nukošti.
Vartojimas: per dieną išgurkšnoti mažais gurkšneliais visą kiekį.
Šlapimą varanti bruknių lapų arbata
Bruknės išsiskiria savo antioksidacinėmis savybėmis. Antioksiadantų jose daugiau net nei spanguolėse ar mėlynėse. Be to, jos mažina uždegiminius procesus organizme, stiprina imunitetą, saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, palaiko gerą regėjimą.
Ingredientai:
- 2 a. š. smulkintų bruknių lapų;
- 1 stiklinė vandens.
Paruošimas: į puodą suberti bruknių lapus ir supilti vandenį. Virti ant mažos ugnies apie 15 min. Palikti atvėsti, po to nukošti.
Vartojimas: per dieną reikia išgerti visą kiekį mažais gurkšneliais.
Šlapimą varanti rugiagėlių arbata
Rugiagėlių arbata pasižymi antibakteriniu bei uždegimą slopinančiu poveikiu. Liaudies medicinoje ja gydomos viršutinių kvėpavimo takų ligos, konjunktyvitas. Be to, ji veikia raminančiai, atpalaiduojančiai, gali netgi palengvinti depresijos simptomus.
Ingredientai:
- 2 a .š. džiovintų rugiagėlių žiedlapių;
- 1 stiklinė vandens.
Paruošimas: rugiagėles užpilti verdančiu vandeniu ir palikti pritraukti 60 min. Nukošti.
Vartojimas: gerti po ¼ stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
Kas dar gelbsti nuo skysčių kaupimosi?
Šalia natūralių šlapimą varančių arbatų yra ir maisto produktų, kurie gelbsti kaupiantis skysčiams. Tai – agurkai, salierų sultys, arbūzai, kiaulpienių lapai, česnakai, avižos ar avižų nuoviras, dauguma žalių vaisių ir daržovių (salotos, svogūnai, ridikai, pomidorai, morkos ir t.t.) ir kt.
Vis dėlto prieš imdamiesi savigydos, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju ir nustatykite skysčių kaupimosi priežastis. Tuomet gydymas ne tik bus veiksmingas, bet ir nesukelsite žalos savo organizmui.
Šaltiniai:
- https://www.tuasaude.com/en/natural-diuretics/
- https://www.healthline.com/nutrition/best-diuretic-foods-drinks
- https://vesselhealth.com/blogs/nutrition/is-tea-a-diuretic-or-is-it-the-caffeine
- https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/Fluid-retention-oedema
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.