Skip to content

Granatų arbata – labiausiai jos nauda džiaugiasi vyrai

Granatų arbata – labiausiai jos nauda džiaugiasi vyrai
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Granatų arbata gaminama iš augalo, vadinamo paprastuoju granatmedžiu (Punica granatum). Tai raudoklinių (Lythraceae) šeimos krūmas arba medis, kilęs iš Irano, Afganistano ir Pakistano ir dabar plačiai auginamas Indijoje, Kalifornijoje, Artimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje, Viduržemio regione.

Granato vaisius, dar vadinamas „grūdėtu obuoliu“,  savyje turi apie 600 sėklų, apgaubtų minkštimu – būtent ši dalis ir yra valgoma ir naudojama kulinarijoje. Granate gausu vitaminų ir mineralų: vitaminų C, B6, B5, A, E, kalcio, geležies, magnio, fosforo, cinko, folio rūgšties, tiamino ir kt.

Ši arbata gali būti ruošiama iš granatų žiedų, lapų ir granato vaisiaus žievės. Priklausomai nuo to, iš kokių granato dalių yra ruošiama, jos spalva gali skirtis nuo šviesiai iki tamsiai raudonos (bordinės), kvapas lengvai atpažįstamas – granatų, o skonis ganėtinai rūgštus. Pramoniniu būdu klasikinė granatų arbata gaminama iš granatmedžio žiedlapių ir lapų.

Granatų nauda organizmui

Granatų arbatos nauda organizmui

Granatų arbata ne tik numalšina troškulį, suteikdama malonų skonį, tačiau kartu jos sudėtis suteikia naudos ir žmogaus sveikatai:

  1. Ramina nervų sistemą, malšina stresą.
  2. Padeda normalizuoti aukštą kraujospūdį, gerina širdies veiklą, kraujagyslių elastingumą, užkerta kelią kraujo stagnacijai, apsaugo nuo aterosklerozinių plokštelių susidarymo dėl sudėtyje turimų vitaminų, eterinių aliejų, bei aminorūgščių.
  3. Flavonoidai mažina infekcinių ligų, uždegimų simptomus, o kartu su taninais, bei vitaminais stiprina imunitetą, didina organizmo atsparumą aplinkos poveikiui, teigiamai veikia skydliaukės veiklą.
  4. Antioksidantai pagerina medžiagų apykaitos procesus organizme ir padeda greičiau sudeginti susikaupusius riebalus.  Granatai tinka norintiems atsikratyti antsvorio ir sulieknėti – arbata gali sumažinti apetitą ir padidinti sotumo jausmą. Taip pat ji yra geras maistinių skaidulų šaltinis, kuris padeda užtikrinti sklandžią virškinimo sistemos veiklą ir pasotina, nepridėdamas daug kalorijų.
  5. Norint sustiprinti imunitetą, tiek susirgus peršalimo ligomis – su granatų arbata gausite vitaminų, bei reikalingų skysčių – tai padės subalansuoti organizmą, bei greičiau pasveikti.
  6. Dėl didelio antioksidantų ir polifenolių kiekio granatų arbata turi ir priešvėžinių savybių – apsaugo organizmo ląsteles nuo oksidacinės žalos, galinčios sukelti ląstelių mutaciją.
  7. Granatų arbata pasižymi antioksidacinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis – dėl joje esančių polifenolių, kurie gali sumažinti bakterijų, grybelių ir kitų mikroorganizmų augimą ir plitimą gėrimuose ir maisto produktuose. Ši arbata naudinga tiems, kurie nori pagerinti savo  sveikatą bendrai, pavyzdžiui turint nusilpusį imunitetą, bei sumažinti infekcijų riziką.
  8. Esant mažakraujystei – prisidės prie geležies papildymo.
  9. Gali apsaugoti jūsų burną nuo mikrobų, galinčių sukelti burnos ertmės problemas.
  10. Granatų arbatoje yra svarbiausių vitaminų ir mineralų, skatinančių virškinimą, tad ši arbata gali būti labai naudinga virškinimo sistemai. Ji mažina žarnyno uždegimą, tuo pačiu ir žarnyno ligų riziką, subalansuoja skrandžio rūgšties kiekį.  Dėl didelio skaidulų kiekio, galinčio padidinti naudingų bakterijų, pvz. Bifidobacteria ir Lactobacillus, kiekį virškinamajame trakte, granatų arbata laikoma puikiu probiotiku. Tai galingas kuras mūsų žarnyno sveikatai.
Granatų nauda vyrams

Granatų arbata vyrams

Granatų vaisiai, sultys, bei arbata yra sveikas maistas, tinkantis tiek vyrams, tiek moterims, tačiau atkreipiamas dėmesys į išskirtines granatų naudas būtent vyrams ir jų seksualinei sveikatai. Nuolatos vartojama granatų arbata gali padidinti testosterono kiekį.

Istoriškai granatų sėklos buvo laikomos vaisingumo simboliu, todėl daugelyje kultūrų šie vaisiai buvo naudojami kaip vaisingumo gydymo priemonė ir šie gydymo būdai dažnai suveikdavo dėl nežinomų priežasčių. Tai paskatino šiuolaikinius mokslininkus toliau tirti granatų naudą vyrų lytinės sveikatos ligoms gydyti. Spėjama, kad nevaisingumo gydymui labai prisideda granatų vaisiuose esanti folio rūgštis, bei vaisiuose esantis gausus antioksidantų derinys.

Naujausi tyrimai rodo, kad granatai gali būti natūralus erekcijos sutrikimų prevencijos, bei gydymo būdas. Bet kokiu atveju, neskubėkite išmesti vartojamų vaistų į šiukšlių dėžę – ši sritis vis dar tiriama ir nėra 100 proc. patvirtintas efektyvumas visiems pacientams.

Vieno atlikto tyrimo apie granatų papildų poveikį sveikiems suaugusiems žmonėms metu paaiškėjo, kad granatų vaisiai gali padidinti fizinio krūvio ištvermę ir raumenų atsigavimą. Tai reiškia, kad geresnis fizinis pajėgumas gali būti naudingas ne tik sporto aikštelėje, bet ir miegamajame.

Granatų žiedų arbata

Į puodelį įberkite 1 šaukštą džiovintų granatų žiedlapių ir užplikykite verdančiu vandeniu. Puodelį uždenkite ir palaikykite 10-15 min. kol nusistovės. Prieš geriant pravėsusią arbatą perkoškite per sietelį, pasaldinkite medumi.

Granatų žiedų ir lapų arbatą galite vartoti po 1-2 puodelius kasdien.

Granatų lapų arbata

Granatų lapų arbata paprastai gaminama iš granato lapų miltelių, kurie gali būti laikomi keletą metų. Iš tokios žaliavos paprasta išvirti arbatą patiems, bei gerti tiek šaltą, tiek karštą.

Šią arbatą galite pagardinti medumi, cukrumi, o pabalinti pienu.

Granatų sėklų arbata

Granatų sėklų arbatą paprasta pasigaminti patiems, juolab paruoštos granatų sėklos gali būti iki 1 mėnesio laikomos šaldytuve, tad bet kada sėklas užpylus karštu vandeniu gausite skanią gaivią granatų sėklų arbatą.

Jum reikės:

  • granatų sėklų iš dviejų didelių granatų (maždaug 3,5 puodelio),
  • 1 puodelio cukraus.

Gaminimo eiga:

  1. Granatų sėklas sudėkite į dubenį ir jas sutrinkite, kad išsiskirtų sultys.
  2. Suberkite cukrų ir gerai išmaišykite.
  3. Gautą masę sudėkite į stiklinį indelį – galite laikyti šaldytuve iki 1 mėn.
  4. Į puodelį įdėkite apie ¼ paruoštų granatų sėklų su sultimis ir užpilkite karštu vandeniu.
Granatų žievelių arbata

Granatų žievelių arbata

Granatų žievelėje yra daugiau naudingų elementų, negu žieduose. Baltose membranose, kurios pačiame granato vaisiuje perskiria grūdus, gausu flavonoidų, tačiau užvirus gėrimas gali tapti kartus, tad arbatos gamyboje jų nededama arba dedama labai mažai.

Namuose galite pasigaminti arbatą iš granato vaisiaus žievelių. Galimi du būdai:

  1. Suvalgius granato vaisių jo žieveles supjaustykite mažais gabalėliais ir išdžiovinkite. Sudžiūvusias  žieveles susmulkinkite į miltelius. Granatų žievelių arbatą gaminkite tokiu santykiu: 1 šaukštas miltelių ir 250 ml verdančio vandens.
  2. Šviežias granatų vaisių žieveles supjaustykite mažais gabalėliais ir jas užplikykite verdančiu vandeniu. Būtinai prieš lupdami granatą gerai nuplaukite vaisių dėl galimų pesticidų, nebent įsigijote ekologišką vaisių arba toje šalyje, kurioje jie auga.

Kokį šalutinį poveikį gali sukelti granatų arbata

Granatų arbata gali sukelti ir neigiamų reakcijų. Šios arbatos turėtumėte atsisakyti žemiau išvardintais atvejais.

  • Sergate lėtinėmis skrandžio, žarnyno ar kasos ligomis.
  • Turite padidėjusį dantenų jautrumą (granatų arbatoje esančios rūgštys gali sukelti paūmėjimą).
  • Kada nors jums yra pasireiškusi alerginė reakcija į granato vaisių ar kitus granato gaminius (pvz. sultis).
  • Vaikams iki 3 metų rekomenduojama šios arbatos neduoti, o vėliau įvesti palaipsniui silpną ar mažomis porcijomis.
  • Jeigu jūsų įprastas kraujospūdis yra visada per žemas, granatų arbata jį gali dar labiau pažeminti.
  • Granatų arbata nėščiosioms ir maitinančioms turėtų ypatingos naudos dėl geležies ir B grupės vitaminų papildymo, tačiau jos geriau atsisakyti dėl galimo neigiamo poveikio jūsų kūdikiui.

Jeigu turite kokių nors susirgimų arba vartojate vaistų, kurie gali sąveikauti su šiuo gėrimu, prieš vartojant granatų arbatą svarbu pasitarti su gydytoju. Mėgaujantis šia skania arbata saikingai, gausite daugiausiai naudos. Granatų arbatos nereikėtų gerti daugiau kaip 1-2 puodelius per dieną. Perdozavus šios arbatos gali pasireikšti simptomai dėl koncentruotų medžiagų pertekliaus: mieguistumas, silpnumas, pykinimas.

Nuotraukos asociatyvinės @ Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: