Pelyno nauda - kas nutiks organizmui, jeigu gersite pelyno arbatą 7 dienas iš eilės?

Ką reikėtų žinoti prieš geriant pelyno arbatą, kokia yra pelyno arbatos nauda bei galimas neigiamas poveikis sveikatai?

Arbatosnauda.lt

Jūsų arbatos gidas

- Pelynas angliškai vadinamas wormwood, o lotyniškai - artemisia absinthium - Kaip sufleruoje lotyniškas pelyno pavadinimas, jis naudojamas absento ir vermuto sudėtyje.

Ar žinojote kad...

Wavy Line
Plant
Yellow Leaf
Green Leaf
Squiggly Line

Pelyno arbatos naudos ir poveikis

Off-white Section Separator

Padės atsikratyti parazitų

Nuo seno jo arbata arba džiovinto pelyno milteliai buvo naudojami  parazitams iš organizmo varyti. Journal of Helminthology rašyta, jog pelynas sukėlė kirminų paralyžių, mirtį ir svarbius struktūrinius pokyčius.

Rounded Banner With Dots

1

Off-white Section Separator
Rounded Banner With Dots

2

Kovoja su bakterijomis ir grybeliais

Pelyne esantys eteriniai aliejai sėkmingai kovoja su daugeliu bakterijų,  įskaitant tokias gydymui vaistais sunkiai pasiduodančias bakterijas  kaip E. Coli ir salmonelę.  Taip pat Ypač pelyno arbata veiksminga įveikiant Candida tipo grybelius.

Off-white Section Separator
Rounded Banner With Dots

3

Palengvina skausmą

Pelynas pasižymi skausmą malšinančiu poveikiu. Ypač veiksmingas,  mažinant osteoartrito ir kitų sąnarių ligų sukeliamus skausmus. Be to,  pelyne esantis artemizininas veikia priešuždegimiškai ir turi  antioksidacinių savybių.

Off-white Section Separator
Rounded Banner With Dots

4

Padeda virškinimui

Padeda gydyti Krono ligą ir yra naudingas sergant kitomis virškinamojo trakto ligomis, taip pat gydymas pelynu pasirodė veiksmingas ir asmenims, kenčiantiems nuo SIBO  ligos. Tai tokia būklė, kai labai išveši plonojo žarnyno bakterijos.

Off-white Section Separator
Rounded Banner With Dots

5

Gali sukelti haliucinacijas

Pelyne yra didelis kiekis tujono - specifinio cheminio junginio, kuris manoma, kad gali sukelti psichinį poveikį, tačiau dėl vyksta iki galo nėra sutarta. Bet kuriuo atveju dideli jo kiekiai gali būti toksiški, kenkti kepenims, insktams ar kitiems organams.

Banner With Dots

Būkite atsakingi

Didelė pelyno dozė gali sukelti  pykinimą, vėmimą, virškinimo ar inkstų sutrikimų, net traukulius, todėl  šią stebuklingą žolę reikėtų vartoti atsargiai ir atsakingai. Pelyno  vertėtų atsisakyti, jeigu jūs: – Esate alergiškas daugeliui žolelių ar žiedadulkių, sergate šienlige. – Esate nėščia, neturėtumėte vartoti pelynų, nes tai gali sukelti persileidimą. Žindote krūtimi, turėtumėte vengti pelyno vartojimo, nes nėra pakankamai duomenų apie jo poveikį kūdikiams ir mažiems vaikams. – Sergate  epilepsija, nes pelynuose esantis tujonas stimuliuoja smegenis ir gali  sukelti traukulius. Pelynas taip pat gali sumažinti įprastų vaistų nuo  traukulių, tokių kaip gabapentinas ir primidonas, veiksmingumą. – Sergate širdies ligomis, nes pelyno vartojimas kartu su vaistu nuo širdies ligų varfarinu gali sukelti kraujavimą iš žarnyno.

Sužinokite kas yra pelyno hidrolatas, kaip jis gaminimas, kaip jį naudoti ir kokia yra jo nauda.