Gydomasis avižų nuoviras kaip universalus vaistas nuo daugelio ligų žinomas jau nuo Hipokrato laikų. Avižų nuoviro nauda neįkainojama, nes šie grūdai turi įvairių aminorūgščių, mikroelementų, baltymų, riebalų, krakmolo, vitaminų ir eterinių aliejų, kurie patenka į nuovirą. Būtent tokiu pavidalu avižas geriausiai tinka vartoti. Avižų nuoviras pasižymi diuretiniu, tonizuojančiu, organizmą valančiu, tulžį varančiu ir karščiavimą mažinančiu poveikiu.
Kad pajaustumėte visas naudingąsias avižų nuoviro savybes, tereikia namuose jį labai lengvai pasigaminti ir reguliariai vartoti.
Avižų nuoviro nauda
Yra ligų, kurioms gydyti avižos yra jei ne pagrindinis, tai bent labai efektyvus pagalbinis vaistas. Gydomasis avižų nuoviras pasižymi tokiomis savybėmis:
- reguliuoja medžiagų apykaitą
- priešuždegiminis
- antipiretikas
- diuretikas
- raminantis
- valantis organizmą
- stiprinantis kraujagysles
- gerinantis kraujo sudėtį
Kaip išvirti gydomąjį avižų nuovirą?
Priklausomai nuo to, kokiam negavimui pašalinti bus naudojamas nuoviras, avižos verdamos paprastame vandenyje arba piene. Abiem atvejais išvirti nuovirą yra visai nesudėtinga.
Ruošdami avižų nuovirą atrinkite tik sveikus grūdus. Geriausia, kad jie būtų su luobele. Avižas kruopščiai nuplaukite šaltu vandeniu ir perkoškite.
Nuplautas avižas užpilkite karštu vandeniu arba pienu santykiu 1:3 ir virkite ant silpnos ugnies, kol skystis taps panašus į želė.
Išvirtą nuovirą prieš vartojant perkoškite.
Avižų nuoviras kepenų valymui
Šis nuoviras gali būti vartojamas sergant įvairiomis hepatito formomis, kepenims valyti ir atkurti. Čia avižų nuoviro nauda nesibaigia: jis taip pat tinka bendram organizmo ir kraujo valymui. Tokiu atveju jums reikia per dieną išgerti po 250 ml avižų nuoviro. Būtinai iš ryto, kol dar nieko nevalgėte.
Į 200 ml klasikinio avižų nuoviro, išvirto ant vandens, įdėkite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus. Viską išmaišykite ir vartokite po 100 ml, 3 kartus per dieną, 20 minučių prieš valgį.
Šio avižų nuoviro nepatariama vartoti kepenų ligoms paūmėjus.
Gydomasis avižų nuoviras sergant kasos uždegimu
Taip paruoštas avižų nuoviras gali palengvinti kasos uždegimo simptomus. Nuovirą reikėtų gerti tol, kol visiškai pasveikstama.
Prieš ruošiant nuovirą avižų grūdus kruopščiai perrinkite. Atskirkite lukštus ir sugedusius grūdus. Gerus grūdus užpilkite šiltu, virintu vandeniu ir kelioms dienoms pastatykite šiltai. Kai sėklos sudygs, jas kruopščiai nuplaukite, išdžiovinkite ir smulkiai sumalkite kavamale. Gautų avižų miltų 1 valgomąjį šaukštą išmaišykite 250 ml šilto vandens. Gautą mišinį 2-3 minutes pavirkite, po to valandą palaikykite, kad gerai išbrinktų ir išgerkite vienu kartu.
Gydomasis avižų nuoviras nuo kosulio
Šis pieniškas avižų nuoviras padeda skystinti sekretą ir atsikosėti, esant sausam kosuliui. Tokį nuovirą gerkite iki 6 kartų per dieną po pusę stiklinės. Ir būtinai išgerkite 250 g vakare, prieš eidami miegoti.
Norėdami paruošti avižų nuovirą nuo kosulio, į puodą supilkite 250 ml puodelį avižų su luobelėmis (būtinai iš anksto nuplautų) ir užpilkite 1 litru pieno. Avižas piene virkite ant silpnos ugnies 2 valandas. Per tą laiką pienas gali pagelsti – tai normali reakcija.
Išvirtą nuovirą perkoškite ir įdėkite sviesto arba ghee sviesto (50 g į 250 g pieno) ir medaus (1 valgomasis šaukštas į 250 g pieno). Viską kruopščiai išmaišykite ir galite gerti.
Sviesto ir medaus, jei norite, galite dėti mažiau arba daugiau. Tačiau abi šios sudedamosios dalys yra labai svarbios, norint atsikratyti kosulio.
Galimas avižų nuoviro šalutinis poveikis
Paprastai, avižų nuoviro nauda pasireiškia visiems be jokios žalos ir šalutinio poveikio. Tačiau, visgi galima išskirti kelis atvejus, kai avižų nuoviro vartoti nereikėtų:
- sergant inkstų nepakankamumu
- turint tulžies pūslės akmenligę
- sergant ūmine, sunkios formos kepenų liga
- asmenims, alergiškiems avižoms.
Šaltiniai:
https://en.everaoh.com/decoction-of-oats/
Tyrimai:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37677355/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31053741/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.