Skip to content

Arbata vėžio prevencijai

Rykštenės arbata

Rykštenės arbata – gydanti „auksinės rykštelės“ galia. Gelbės ir nuo gerklės skausmo, ir nuo šlapimo takų infekcijų

Ne veltui rykštenė kai kuriomis kalbomis, o kartais ir lietuvių kalbos tarmėse, dar vadinama auksarykšte. Tikrai ne vien dėl savo ryškiai geltonų žiedų. Greičiau dėl savo efektyvių gydomųjų savybių. Nuo kokių negalavimų gelbsti rykštenės arbata… Read More »Rykštenės arbata – gydanti „auksinės rykštelės“ galia. Gelbės ir nuo gerklės skausmo, ir nuo šlapimo takų infekcijų

Salierų arbata

Gydanti, šildanti ir sveikatinanti salierų arbata. Kodėl tokia naudinga širdžiai ir kaip ją paruošti?

Salieras – kelis tūkstančius metų skaičiuojanti daržovė. Žinoma, visų pirma, buvo naudojamas laukinis salieras ir tik vėliau jis buvo sukultūrintas ir tapo tokiu, kokį jį žinome šiandien. Ir nors pastaruoju metu vis labiau išpopuliarėjo salierų… Read More »Gydanti, šildanti ir sveikatinanti salierų arbata. Kodėl tokia naudinga širdžiai ir kaip ją paruošti?

Kombučia

Kombučia – nuo legendų iki faktų. Kodėl ji tokia populiari ir šiandien?

Kombučia kažkada tebuvo „arbatos grybas“, kurį tarpusavyje dalinosi pažįstami žmonės. Nuo pat kombučia gėrimo atsiradimo sklandė ir tebesklando daugybė legendų apie jos atsiradimą. Jai taip pat priskiriamos įvairios ligas gydančios savybės. Šiame straipsnyje pamėginsime atsekti… Read More »Kombučia – nuo legendų iki faktų. Kodėl ji tokia populiari ir šiandien?

Šlamučio arbata

Šlamučio arbata – natūralus kepenų tonikas. Gydančių arbatų receptai ir kita šlamučio nauda

Šlamutis lengvai atpažįstamas iš savo geltonų žiedų ir malonaus, unikalaus, tik jam būdingo aromato. Šlamučio arbata jau šimtmečius naudojama kaip natūralus antiseptikas bei kepenų ligoms gydyti. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat pripažįsta šlamučio gydomąsias savybes. Tad… Read More »Šlamučio arbata – natūralus kepenų tonikas. Gydančių arbatų receptai ir kita šlamučio nauda

Ivano arbata

Ivano arbata – gauromečio arbata: kaip teisingai ją paruošti ir nuo kokių negalavimų gelbsti

Jeigu nesate girdėję, kas yra siauralapis gaurometis, galbūt esate susidūrę su ožkarože? Būtent taip dažniausiai liaudyje ir vadinamas gaurometis. Na, o jei negirdėję nei vieno, nei kito augalo pavadinimo, galbūt žinote, kas yra Ivano arbata?… Read More »Ivano arbata – gauromečio arbata: kaip teisingai ją paruošti ir nuo kokių negalavimų gelbsti

Avokado arbata

Avokado arbata – dar neištyrinėtas sveikatos šaltinis. Kaip paruošti ir kuo gali būti naudinga?

Dauguma jau girdėję apie avokado naudą ir dažnai įtraukia jį į savo meniu. Ne veltui, šis vaisius vadinamas miško sviestu. Jis malonaus skonio, puikios tekstūros ir tinka net kūdikių mitybai. Tačiau kurgi dedate avokado kauliuką,… Read More »Avokado arbata – dar neištyrinėtas sveikatos šaltinis. Kaip paruošti ir kuo gali būti naudinga?

Gaurometis

Siauralapis gaurometis istorijos vingiuose: kuo ypatingas, kad jį sunaikinti norėjo net Hitleris?

Siauralapis gaurometis liaudyje labiau žinomas ožkarožės pavadinimu. O iš jo paruošta arbata dažniausiai vadinama Ivano arbata. Ir nors šį augalą daugelis esame matę, tačiau nedaugelis yra ragavę gauromečio arbatos. Kažkada buvusi brangesnė net už auksą… Read More »Siauralapis gaurometis istorijos vingiuose: kuo ypatingas, kad jį sunaikinti norėjo net Hitleris?

Persikų arbata

Persikų arbata ne tik aromatinga, skani, tačiau ir naudinga sveikatai. Kaip ją paruošti?

Turbūt daugeliui persikų arbata asocijuojasi su parduotuvėse randama šaltąja persikų arbata. Kuri, teisybę sakant, mažai ką bendro turi su persikais. O štai tikrų persikų arbata, kuri, beje, dažniausiai geriama šalta, yra aromatinga, švelni ir ruošiama… Read More »Persikų arbata ne tik aromatinga, skani, tačiau ir naudinga sveikatai. Kaip ją paruošti?

Ananasų arbata

Ananasų arbata gali padėti ne tik stiprinti imunitetą: paruošimas, nauda sveikatai ir puikūs receptai

Ananasas – jau seniai ne egzotinis vaisius mūsų parduotuvėse. Žmonės netgi įsigudrino jų užsiauginti namuose. Tai sveikatai labai naudingi, saldūs ir sultingi vaisiai. Tačiau ar žinote, kas yra ananasų arbata? Tai nėra šiaip ananasų sultys… Read More »Ananasų arbata gali padėti ne tik stiprinti imunitetą: paruošimas, nauda sveikatai ir puikūs receptai

Kamelijos arbata

Kamelijos arbata vietoje žaliosios, juodosios ar baltosios arbatos? Tikrai, taip! Kaip jos pasiruošti namuose?

Tiems, kurie kambariuose augina įnoringąją kameliją, galbūt šiek tiek neįtikėtinai skambės kamelijos arbata. Tačiau tai tiesa: daugumos kamelijų rūšių lapai tinkami arbatai ruošti. Netgi ir mūsų pamėgtos bei kambariuose auginamos japoninės kamelijos (Camellia japonica). O… Read More »Kamelijos arbata vietoje žaliosios, juodosios ar baltosios arbatos? Tikrai, taip! Kaip jos pasiruošti namuose?