Kasmet vis labiau populiarėja ne tik sveika mityba, bet ir organizmo valymas. Taip vadinama – detoksikacija. Internete, vaistinėse ar pas žolininkus galite rasti įvairių žolinių preparatų, arbatų, kapsulių ar ištisų organizmą detoksikuojančių mitybos programų. Kaip nesuklysti ir pasirinkti teisingai? Ir ką apie detoksikacijos procesą sako moksliniai tyrimai?
Organizmo valymas ir liaudies medicina
Liaudies medicina, nuo seno byloja apie teigiamą detoksikacijos poveikį mūsų organizmui, kurį sėkmingai galima atlikti augalų pagalba. Bėda tik ta, kad liaudies medicina remiasi ne moksliniais tyrimais, o daugiamete patirtimi. Kitaip sakant, norite tikėkite, norite – ne.
Aš, šitoje vietoje, jums patarčiau viską išbandyti savo kailiu. Žinoma, neperlenkiant lazdos ir nepamirštant, kad vaistažolės, naudojamos netinkamai arba neribotais kiekiais, kartais tikrai gali labai pakenkti.
Tad, jeigu, nepaisant nieko, pasiryžote valytis organizmą žolelių pagalba – apie viską iš eilės.
Kas užteršia jūsų organizmą?
Šiuolaikiniame pasaulyje detoksikacija yra ne užgaida, o būtinybė, jei norite pailginti savo gyvenimo trukmę, išlikti aktyvūs, patrauklūs ir gyvybingi. Toksinų, šlakų ir įvairių parazitų pašalinimas iš organizmo grąžins jums sveikatą, normalizuos medžiagų apykaitos procesus ir leis jaustis žvaliai. Svarbu paminėti, kad šlakai yra netiesioginė daugelio ligų, pradedant nuo virškinimo trakto sutrikimų iki kosmetologinių problemų, atsiradimo priežastis. Pavojingos medžiagos, kurios užteršia jūsų organizmą yra:
- kancerogenai
- įvairūs dažikliai
- sunkieji metalai
- nitratai
- įvairios cheminės trąšos
Kada būtina detoksikacija?
Ženklai, kad jums būtinai reikia detoksikuoti savo organizmą, yra šie:
- susilpnėjęs imunitetas
- nepaaiškinami galvos skausmai
- ūmios reakcijos į oro pokyčius
- nuotaikų svyravimai
- padidėjęs dirglumas
- staigi alergijos pradžia
- tuštinimosi sutrikimai
- nemiga
- nuolatinis pykinimas
- nerimas
- lėtinio nuovargio sindromas
- sumažėjęs domėjimasis aplinka
- energijos trūkumas kasdienei veiklai ir bendravimui
- greitas svorio didėjimas
Priklausomai nuo individualių savybių, gali atsirasti dusulys, sąnarių skausmai ar lėtinių ligų paūmėjimas. Tai ženklas, kad organizme susikaupė daug šlakų, toksinų ar įvairių parazitų.
Organizmo valymas nuo toksinų, šlakų ir parazitų
Renkantis organizmo valymo metodus reikėtų atsižvelgti į tai, kad šoko terapija šiuo atveju netinka. Turite užtikrinti laipsnišką valymosi procesą, suderintą su imuniteto ir viso organizmo stiprinimu. Taip veikia tam tikrų gydomųjų augalų mišiniai.
Organizmo valymui naudojamoms arbatoms ruošti galite naudoti tiek atskiras žoleles, tiek įvairius mišinius. Juos galite susimaišyti patys arba pirkti jau paruoštus.
Juodųjų serbentų arbata su erškėtuogėmis
Jums reikės, lygiomis dalimis:
- džiovintų juodųjų serbentų lapų
- džiovintų juodųjų serbentų uogų
- džiovintų erškėtuogių
Mišinį užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite bent 10 minučių. Gerkite per dieną po pusę puodelio prieš kiekvieną valgį.
Serbentų lapai ir uogos aktyvina inkstų veiklą, yra malonaus aromato ir švelnaus skonio. Šią arbatą taip pat rekomenduojama gerti sergant hipertenzija, meteorizmu, smegenų kraujagyslių spazmais ar turint padidinta cholesterolį.
Anyžių sėklų ir pankolių arbata žarnyno valymui
Dviejų savaičių organizmo valymo kursui reikės:
- 1 valgomojo šaukšto anyžių sėklų
- 1 valgomojo šaukšto pankolių
- 5 valgomųjų šaukštų melisos
- 5 valgomųjų šaukštų džiovintų erškėtuogių
- 5 valgomųjų šaukštų džiovintų kraujažolių
Kasdien 200 ml karšto vandens užplikykite 2 arbatinius šaukštelius šio mišinio. Prieš geriant galite perkošti.
Tai puiki arbata žarnyno valymui.
Valanti saldymedžio šaknų arbata
Jums reikės, lygiomis dalimis:
- saldymedžio šaknų
- kmynų
- vyšnios žievės
- žaliosios arbatos
Karštu vandeniu užplikykite 2 arbatinius šaukštelius mišinio, palikite 10 minučių pritraukti. Prieš geriant galite nukošti. Per dieną tokios arbatos galite išgerti ne daugiau, kaip 500 ml.
Ši arbata padės greitai atsikratyti toksinų ir palaikyti normalią inkstų veiklą.
Dilgėlių arbata išvalys šlakus bei toksinus
Jums reikės:
- 0,5 arbatinio šaukštelio džiovintų, smulkintų dilgėlių lapų
- 200 ml karšto virinto vandens
Dilgėles užpilkite karštu vandeniu ir palikite 10 minučių. Arbatai pravėsus, ją nusunkite. Gerti galite 3 kartus per dieną 10-14 dienų.
Ši arbata, skirta toksinų ir šlakų iš organizmo pašalinimui, taip pat labai naudinga sergant uždegiminėmis žarnyno ligomis.
Kiaulpienių šaknų arbata – druskų valymui
Jums reikės:
- 3 valgomųjų šaukštų sausų, susmulkintų kiaulpienių šaknų
- 2 l verdančio vandens
- termoso
Kiaulpienių šaknis suberkite į termosą, užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite 3-4 valandoms. Po to arbatą perkoškite ir gerkite po 150 ml 3-4 kartus per dieną po valgio.
Kiaulpienių arbata naudojama šalinti susikaupusias druskas sąnariuose ir stuburo srityje.
Debesylo arbata – šlakų valymui
Jums reikės:
- 2 valgomųjų šaukštų debesylo lapų ir stiebų (gali būti žali arba džiovint)
- 400 ml verdančio vandens
Debesylo žaliavą užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite 3 valandoms, kad pritrauktų. Gerkite vietoje įprastos arbatos dienos metu.
Debesylo šaknų arbatą daugelis žinome, kaip puikų pagalbininką užklupus kosuliui. Tačiau tik nedaugelis girdėjo apie debesylo lapų ir stiebų gebėjimą surišti toksinus ir šlakus. Ši naudinga arbata taip pat mažina cholesterolį ir šalina skysčių perteklių.
Imbiero užpiltinė – nuo žarnyno parazitų
Jums reikės:
- 250 ml kokybiškos degtinės
- 250 g imbiero šaknies (ją reikia sutarkuoti)
Stiklainyje sumaišykite sutarkuotą imbierą su degtine. Uždenkite dangteliu, bet neužsukite sandariai ir palikite 2 savaitėms tamsioje vietoje. Gerkite prieš valgį 3 kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį.
Imbieras padeda kovoti su žarnyno parazitais. Rekomenduojama jį dėti į įvairius paruoštus patiekalus.
Prieš pradėdami vartoti imbiero užpiltinę turite pasitarti su gydytoju. Imbieras turi šalutinį poveikį. Ją kategoriškai draudžiama vartoti nėščiosioms.
Pelynas, bitkrėslė ir gvazdikėlis – parazitų priešas
Šią antiparazitinę trijulę žino daugelis. Galima patiems lygiomis dalimis susimalti pelyną, bitkrėslę ir gvazdikėlį, bet galima įsigyti jau paruoštą šių trijų augalų mišinį.
Norint atsikratyti žarnyno parazitų, reikėtų po 1 arbatinį šaukštelį tokio mišinio užgerti vandeniu iš ryto tik pabudus ir vakare, prieš gulant. Parazitų naikinimo kursas – 30 dienų.
Linų sėmenų nuoviras padės pašalinti kenksmingas medžiagas
Jums reikės:
- 100 g linų sėmenų
- 1 l vandens
- karščiui atsparaus indo
Linų sėmenis suberkite į puodą, užpilkite vandeniu ir virkite 20 minučių. Išvirtą gėrimą palikite 1 valandai pastovėti, paskui nukoškite. Gerkite vieną kartą per dieną, geriausiai iš ryto, 100 ml, likus pusvalandžiui iki valgio.
Daugelio virškinamojo trakto ligų gydymas neapsieina be linų sėmenų nuoviro. Jo gydomąjį poveikį lemia unikali sudėtis, kurią sudaro biologiškai aktyvios medžiagos, kurios teigiamai veikia virškinimo organų ir viso organizmo veiklą. Linų nuoviras pasižymi sorbcinėmis savybėmis: jis pritraukia kenksmingas medžiagas, kurios po to sėkmingai iš organizmo pasišalina.
Organizmo valymas nuo alkoholio
Kaip bebūtų nesmagu, bet ne toks jau retas reiškinys, kai reikia organizmą išvalyti nuo alkoholio. Tam labai gali pasitarnauti stipri juodoji arbata su cukrumi arba medumi. Joje yra kofeino, kuris yra diuretikas, taip pat savotiškas nervų sistemos veiklą stimuliuojantis „vaistas“, padedantis įveikti mieguistumą bei silpnumą. Svarbu paminėti, kad juodoji arbata netinka žmonėms, kurie serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, nes kofeino ir alkoholio derinys gali išprovokuoti kraujospūdžio padidėjimą.
Dar vienas produktas, tinkantis namų sąlygomis išvalyti organizmą nuo alkoholio, tai karštas sultinys su žiupsneliu kmynų arba cinamono.
Geriausiai atkurti normalią kraujo sudėtį po nedidelio apsinuodijimo alkoholiu galite vartodami įvairių vitaminų turinčius produktus. Džiovintuose vaisiuose, riešutuose ir daržovėse gausu angliavandenių, baltymų ir antioksidantų. Duonoje ir sėlenose yra B grupės vitaminų, o citrusiniuose vaisiuose, pomidoruose ir raudonosiose paprikose – vitamino C.
Ką apie organizmo valymą kalba mokslas?
Kalbant apie organizmo valymą liaudiškais metodais, mokslininkai sako, kad reikia daugiau tyrimų. Nėra įtikinančių mokslinių įrodymų, jog tie metodai yra veiksmingi. Atlikti tyrimai rodo, kad mažai žinoma apie natūralių junginių poveikį parazitų infekcijoms.
Tyrimų autoriai teigia, kad natūralūs vaistai tikrai gali būti veiksmingi, tačiau labiausiai akcentuojama tai, jog nepakanka žinių apie galimą šalutinį poveikį, kuris gali būti itin stiprus. Ir svarbiausia ne tai, kad viena ar kita priemonė nebus efektyvi, o tai, kad ji gali padaryti didelę žalą jūsų organizmui.
Kaip alternatyvą kovai su žarnyno parazitais gydytojai ir vaistininkai siūlo įvairius cheminius vaistus. Žinoma, tokie vaistai irgi turi šalutinį poveikį, apie kurį jūs visada privalote pasiskaityti informaciniame lapelyje.
Taip pat vienas iš atliktų tyrimų rodo, kad probiotikų terapija gali padėti kontroliuoti vykstančią parazitų infekciją, nors tyrėjams vis dar reikia nuodugnesnių tyrimų šiuo klausimu.
Galimas šalutinis organizmo valymo vaistažolėmis poveikis
Vaistažolių mišinius organizmo valymui galima rinktis savarankiškai, taip pat ir pačius augalus šiems mišiniams, tačiau reikia atsižvelgti į tam tikras taisykles. Dauguma vaistinių augalų didžiausią gydomąją galią turi žydėjimo laikotarpiu, o serbentų, aviečių, braškių, žemuogių ir beržų lapai gydymo tikslams renkami pavasarį, kai tik jie išsprogsta. Prie judrių kelių ir pramoniniuose rajonuose augalai savos stiebuose ir lapuose sukaupia labai daug kenksmingų medžiagų, todėl vaistiniams preparatams ruošti jie netinka ir išties gali labiau pakenkti nei pagelbėti.
Nerekomenduojama detoksikacijos atlikti nėštumo ir žindymo laikotarpiu, taip pat esant individualiam netoleravimui.
Būkite atidūs, prieš vartodami bent kokius augalus, visada įsitikinkite, kad jie jums tikrai saugūs. Prieš vartodami būtinai pasitarkite su savo gydytoju dėl individualios sveikatos būklės bei sąveikos su vartojamais vaistais.
Pabaigai
Bet koks poveikis, kurį vienaip ar kitaip darote savo organizmui, turėtų būti apgalvotas. Ne išimtis ir organizmo valymas liaudiškais metodais. Verta prisiminti, kad bet kokios natūralios priemonės turi kaupiamąjį poveikį, todėl nereikia skubėti nusivilti. Pirmieji rezultatai bus pastebimi tik po kelių dienų. Be to, paragavę įvairių originalių skonių, galbūt nenorėsite jų atsisakyti. Keisdami arbatų ar mišinių sudėtį ir darydami nedideles pertraukas, galite padėti organizmui, taip užtikrindami švelnų ir savalaikį toksinų, šlakų bei žarnyno parazitų pašalinimą.
Šaltiniai:
https://www.healthline.com/health/human-parasite-cleanse#home-remedies
Tyrimai:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3588050/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3182331/
Nuotraaukos asociatyvinės © Canva.