Skip to content

Šalta arbata atgaivins karštą vasaros dieną. Kaip pasigaminti sveikesnę jos versiją? Plius, 3 egzotiški receptai

Stiklinėse teliūškuojanti šalta arbata: kaip pasigaminti sveikesnę jos versiją? Plius, 3 egzotiški šaltos arbatos receptai
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Neabejojame, sutiksite, kad karštą vasaros dieną nieko nėra geriau nei šalta arbata: ryški skoniu ir spalvomis, pagardinta jūsų mėgstamais ingredientais, gaivinanti ir tonizuojanti. Šalta arbata gali tapti puikia ir sveikesne gaiviųjų gėrimų, randamų parduotuvėse, alternatyva. Tačiau, ar žinote į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ruošiant šaltą arbatą, kad ji būtų ne tik mažiau kaloringesnė, tačiau ir išraiškingesnio skonio? Dalinamės šaltos arbatos gaminimo gudrybėmis ir 3 egzotiškais receptais, kurie skoniu nukels jus į šiltus kraštus!

Kaip pasigaminti sveikesnę šaltos arbatos versiją?

Ruošdami šaltą arbatą, neretai mes esame linkę nuvertinti sudedamųjų ingredientų svarbą joje. Manome, kad atsisakę vieno ar kito sudedamojo komponento, paversime savo šaltą arbatą ne tik beskone, bet ir estetiškai nepatrauklia akims. Mitybos specialistė K. Shah siūlo atkreipti dėmesį į 5 dalykus, jei norite savo gaminamą šaltą arbatą paversti sveikesne jos versija.

  1. Rinkitės kokybišką arbatą. Šaltai arbatai virti naudokite aukštos kokybės arbatos lapelius ar arbatą maišeliuose. Jei įmanoma, rinkitės ekologiškas arbatas, kad išvengtumėte pesticidų ar kitų kenksmingų cheminių medžiagų.
  2. Ribokite pridėtinio cukraus kiekį. Ruošdami šaltą arbatą venkite per didelio cukraus kiekio. Užuot saldinę ją rafinuotu cukrumi, naudokite natūralius saldiklius, pavyzdžiui, medų, agavų sirupą ar steviją. Norėdami suteikti natūralaus saldumo – galite šaltą arbatą pagardinti šviežiais vaisiais.
  3. Porcijos dydis – svarbu. Mitybos specialistė K. Shah pabrėžia, kad geriant šaltą arbatą svarbu atkreipti dėmesį į arbatos porcijos dydį. Vartojant didelius kiekius bet kokio gėrimo, net jeigu jis ir sveikas, galima suvartoti per daug kalorijų ir cukraus.
  4. Paruoškite stiprią arbatą. Gamindami šaltą arbatą, ruoškite ją stipresnę nei įprastą karštą arbatą, nes įdėjus ledukų ir jiems tirpstant, arbata natūraliai bus praskiesta.
  5. Papildykite šaltą arbatą skoniu, bet ne kalorijomis. Norėdami natūraliai skoniais pagerinti šaltos arbatos skonį, galite ją pagardinti citrina, laimu, mėtomis, imbieru ar kitais vaisais ir žolelėmis. Tai padės ne tik išvengti papildomų kalorijų, bet ir pagardinti jūsų ruošiamą šaltą arbatą.
Šalta arbata

Šalta arbata… kasdien?

Šalta arbata gali tapti jūsų kasdiene palydove karštomis vasaros dienomis, ypač, jei renkatės nesaldintas arba mažai saldintas jos rūšis ir vartojate ją saikingai. Tačiau net ir tokiais atvejais, verta prisiminti keletą dalykų:

  1. Kofeino kiekis. Jei jūs esate jautrūs kofeinui, kasdien gerdami didelius kiekius šaltos arbatos, galite susidurti su tokiomis problemomis, kaip: miego sutrikimai, nervingumas ar padažnėjęs širdies ritmas. Geriant šaltą arbatą svarbu nepamiršti suvartojamo kofeino kiekio bei apsvarstyti galimybę gerti šaltą arbatą be kofeino ar retkarčiais pereiti prie žolelių arbatos.
  2. Šalta arbata neturėtų atstoti vandens. Nors šalta arbata gali prisidėti prie kasdienio skysčių suvartojimo, ji neturėtų būti vieninteliu jūsų skysčių suvartojimo šaltiniu. Labai svarbu išgerti tinkamą kiekį vandens, ypač vasarą, kad organizmas nehidratuotų.
  3. Atsižvelkite į savo sveikatos poreikius. Jei turite kokių nors specifinių sveikatos sutrikimų ar ligų, pavyzdžiui inkstų akmenligę ar rūgšties refliuksą, jums gali tekti riboti tam tikrų rūšių arbatos, įskaitant ir šaltą arbatą, vartojimą.

3 egzotiški šaltos arbatos receptai: „Agua de Jamaica“, klasikinė šalta persikų arbata ir pikantiška raudonoji (rooibos) šalta arbata

Egzotiška šalta arbata „Agua de Jamaica“

„Agua de Jamaica“ – tai saldumo ir pikantiškumo sklidina meksikietiška šaltoji kinrožių arbata, kuri atgaivins tvankią vasaros dieną.

Egzotiška šalta arbata „Agua de Jamaica“

Šiai arbatai pagaminti prireiks:

  • ½ arba ¾ puodelio kinrožių žiedlapių arbatos (kiekis priklauso nuo to, kokio dydžio kinrožių arbatos žiedlapiai pas jus)
  • 1 laimo citrinos
  • ½ puodelio granuliuoto cukraus
  • 5 puodeliai virinto karšto vandens
  • mėtų arba rozmarinų šakelės (jei mėgstate)

Gaminimo eiga:

Užvirintu, karštu vandeniu užpilkite kinrožių žiedlapių arbatą (jums prireiks 4 puodelių karšto vandens), tuomet palikite ją 15-20 min., kol arbata įgaus sodrią, raudoną spalvą. Kol lauksite, pasiruoškite sirupą: į atskirą indą suberkite ½ puodelio granuliuoto cukraus, užpilkite jį 1 puodeliu karšto vandens ir maišykite tol, kol cukrus ištirps. Tuomet, į ąsotį įspauskite laimo citrinos sulčių, supilkite paruoštą sirupą, nukoštą kinrožių žiedlapių arbatą ir įdėkite ledo kubelių. Viską išmaišykite ir mėgaukitės!

Jei paragavus norisi šiek tiek daugiau saldumo – galite pasigaminti papildomą porciją cukraus sirupo ir juo pagardinti šaltą arbatą. Serviruokite šią kinrožių arbatą stiklinėje su laimo citrinos griežinėliu ir mėtų šakele.

Klasika tapusi – šalta persikų arbata

Šalta persikų arbata – tai vasara dvelkianti arbatų klasika: gaivi, subtilaus persikų skonio ir kvapo, ši arbata ypač patiks tiems, kurie dar tik atradinėja šaltų arbatų asortimentą.

Klasika tapusi - šalta persikų arbata

Šiai arbatai pagaminti prireiks:

  • 4 puodelių vandens
  • 4 maišelių juodos arbatos
  • 1 persiko (be kauliuko, supjaustyto griežinėliais)
  • ledo kubelių
  • pasirinkto saldiklio (nebūtina)

Gaminimo eiga:

Užvirinkite vandenį ir užpilkite juodą arbatą bei supjaustytą persiką, palaikykite 5-7 minutes. Praėjus nustatytam laikui, iš vandens ištraukite juodos arbatos maišelius, persiko griežinėlius ir leiskite jai atvėsti iki kambario temperatūros. Į ąsotį sudėkite ledo kubelius, supilkite paruoštą arbatą, jei reikia – pagardinkite ją pasirinktu saldikliu, tuomet vėl padėkite ją atgal į šaldytuvą kelioms valandoms ir patiekite stiklinėje su keliais kubeliais ledo. Skanaus!

Pikantiška raudonoji (rooibos) arbata

Pagardinta medumi, anyžiumi, cinamonu ir juodaisiais pipirais – pikantiška, skonio receptorius priversianti šokti – raudonoji arbata, tiems, kurie leidosi į šaltų arbatų pažinimo kelionę ir yra pasirengę pažinti naujus skonius.

Pikantiška raudonoji (rooibos) arbata

Šiai arbata pagaminti prireiks:

  • 2 litrų vandens
  • 20 rooibos arbatos maišelių
  • 65 g medaus
  • 5 anyžiaus žvaigždžių
  • 2 a. š. nesmulkintų juodųjų pipirų grūdelių
  • 1 cinamono lazdelės
  • 2 gvazdikėlių galvučių
  • ½ puodelio cukraus
  • 250 ml obuolių sulčių

Gaminimo eiga:

Sudėkite į puodą visus ingredientus, išskyrus obuolių sultis, užpilkite 2 l vandens ir virkite 1 valandą. Išvirus, leiskite arbatai atvėsti, tuomet ją nukoškite, supilkite obuolių sultis ir laikykite šią pikantišką raudonąją arbatą šaldytuve, kol nuspręsite ją patiekite.

Šaltiniai:
https://www.oatandsesame.com/hibiscus-lime-iced-tea
https://www.healthshots.com/healthy-eating/recipes/chia-seeds-drink-recipes

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
Šalavijo arbata – ligoms gydyti ir grožiui puoselėti Ramunėlių arbata pagelbės ne tik sutrikus virškinimui Bananų arbata: kuo ji naudinga ir kaip ją paruošti Pelyno arbatos nauda ir poveikis organizmui