Skip to content

Arbata kaip afrodiziakas – kurios arbatos pagerina seksualinę sveikatą?

Arbata kaip afrodiziakas – kurios arbatos pagerina seksualinę sveikatą?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Jeigu artėjant Valentino dienai ar pasimatymui ieškote natūralių priemonių pakelti tiek savo, tiek partnerio libido, verta pagalvoti apie arbatas, turinčias afrodiziakinį poveikį. Afrodiziakas moderniais laikais siejamas su lytinio potraukio ir malonumo paskatinimu, o šis efektas žinomas jau nuo seno įvairių kultūrų liaudies medicinoje. Afrodiziakinių savybių turintys augalai buvo naudojami arbatoms gaminti ir jomis gydyti seksualinių sutrikimų turinčius žmones, tik kiekviena kultūra turėjo savo tradicinį augalą. Taip išėjo, kad ši tradicija išliko ir iki šių dienų, tačiau didėjant kultūriniams mainams ir gilinantis į pasaulio virtuvę, atsirado tam tikra kultūrinė maišatis. Visgi verta žinoti, kurias arbatas vartodami galite pagerinti lytinį potraukį ar netgi pagerinti seksualinę sveikatą.

Kas yra afrodiziakas?

Afrodiziaku įprasta vadinti medžiagą, kuri sukelia lytinį potraukį, potenciją bei aktyvumą. Tai dažniausiai būna gyvūninės ir augalinės kilmės lytiniai „dirgikliai“, tokie kaip feromonai, lakiosios medžiagos. Teigiama, kad afrodiziakai gali būti skirstomi į dvi pagrindines grupes: 1) psichofiziologiniai, paremti rega, lytėjimu, uosle, klausa ir 2) vidiniai, kuriuos sukelia maistas, gėrimai, medicininiai preparatai, alkoholis, kai kurie narkotikai.

Afrodiziakai naudojami jau tūkstančius metų kinų, indų, egiptiečių, romėnų ir graikų kultūrose. Nors šios medžiagos savo laiku neturėjo mokslinio pagrindimo, tačiau jos buvo vertinamos dėl gebėjimo sustiprinti seksualinę elgseną ir sveikatą. Jų vartojimas leido žmogui daugintis ir įgyti seksualiai pilnaverčius santykius. Tą patį galima pasakyti ir dabar, jeigu tik pasirinksite tinkamiausius afrodiziakus. Tam tikrų augalų arbata gali būti puikus afrodiziako šaltinis, jeigu tik žinote, kuri iš jų turi daugiausiai „viliojančių“ medžiagų.

Damianos arbata – pasifloros giminaitė, kuri lytinę trauką pakels dvigubai

Plačioji turnera (Turnera diffusa) gali būti mažai kam girdėtas augalas, tačiau iš jo ruošiama afrodiziakinių medžiagų turinti arbata. Augalas geriau žinomas kaip damiana. Tyrimai su pelėmis atskleidė, kad vartojant damianos ekstraktus pelių patinėliai jautė dvigubai didesnį potraukį patelėms negu kontrolinės grupės pelės, o ir sueičių skaičius buvo gerokai didesnis. Jeigu norite panašių rezultatų, vartokite damianos lapų arbatą, kurios galima nesunkiai įsigyti. Visgi, reikšmingo afrodiziakinio poveikio bent jau palių patelėms nesuteikė, tad moterims teks ieškoti kitos arbatos geismui „pakelti“.

Damiana augalas - afrodiziakas
Damiana augalas

Ženšenio arbata – seksualinėms disfunkcijoms gydyti

Ženšenio arbata plačiai ir labai seniai žinoma Kinijoje kaip seksualinius sutrikimus gydantis gėrimas bei afrodiziakas. Mokslininkai mano, kad ženšenio sudedamosios dalys (ginsenozidai) tiesiogiai veikia smegenis ar lyties organus ir audinius sukeliant afrodiziakinį efektą. Šis poveikis skiriasi nuo kitų augalų arbatų, veikiančių „per aplinkui“, t. y., skatindami išsiskirti hormonus. Tyrimai parodė, kad ženšenis teigiamai veikia lytinę vyrų sveikatą, o moterims menopauzės periodu didina lytinį susijaudinimą.

Tradicinė ženšenio arbata
Ženšenio šaknų arbata

Ašvagandos šaknų arbata – padidins ir potraukį, ir vaisingumą

Kaip kinai turi ženšenį, taip indai turi ašvagandą – tradicinį Ajurvedos augalą, kuris tūkstančius metų vartojamas kaip vaistas nevaisingumui gydyti. Vartodami ašvagandos arbatą pasimatymo metu ne tik pakelsite lytinį potraukį, bet padidinsite tikimybę pastoti. Tyrimai rodo, kad ašvaganda po 90 dienų vartojimo padidina vyrų spermatozoidų skaičių (+167 %), tūrį (+53 %) ir judrumą (+57 %), o tai labai svarbu nevaisingumo atveju. Žinoma, ši arbata padidina testosterono kiekį vyrams. O ką daro moterims? Na, ašvaganda bent jau stabilizuoja nuotaiką ir mažina depresinius simptomus.

Ašvagandos milteliai kasdienėje mityboje
Ašvagandos šaknys ir milteliai

Gulsčiosios ragužės arbata – neapsigaukite klaidinančia informacija

Tikrai rasite prekyboje augalo Tribulus terrestris arbatų ir kitų preparatų, kuris dažnai linksniuojamas kaip nepamainomas afrodiziakas. Visgi nepasikliaukite reklaminiais triukais, nes šiai dienai tai nėra visiška tiesa. Moksliniai tyrimai parodė daug žadančių rezultatų su kastruotomis žiurkėmis, kurioms pastebėtas afrodiziakinis poveikis vartojant gulsčiosios ragužės ekstraktus. Tačiau tyrimai su vyrais kol kas didelio įspūdžio nepadarė, nes nepastebėta skirtumo su kontroline grupe. Tad norėdami paskatinti lytinį potraukį, geriau nešvaistykite pinigų ir ieškokite kitų augalų arbatų, iki kol bus atlikta daugiau tyrimų.

Gulsčioji ragužė
Gulsčioji ragužė

Šafrano arbata – afrodiziakas abiem lytims

Šafranas – pats brangiausias prieskonis pasaulyje, kuriuo reikia pasidžiaugti dėl įvairialypių savybių, įskaitant galimybę gydyti erekcijos sutrikimus. Šafranas ir iš jo gaminama arbata yra dar vienas indų kultūros paveldas, kurį be perstojo nagrinėja mokslininkai. Šioje arbatoje randamas pigmentas krocinas suteikia afrodiziakinį efektą abiem lytims, kuris pastebimas jau po pirmos dozės. Tiek moterys, tiek vyrai džiaugiasi pagerėjusia seksualine funkcija ir pakilia nuotaika. Jeigu pasigaminti arbatos iš šafrano per brangu, tuomet panaudokite kelis šapelius ruošdami maistą.

Šafrano arbata – afrodiziakas abiem lytims
Šafranas

Peruvinės pipirnės (maca) arbata – pagerina vyrų ir moterų seksualinį potraukį

Šis augalas (Lepidium meyenii) išskirtinai auga Andų kalnuose, todėl senovinė actekų kultūra žinojo jį kaip afrodiziakinių savybių ir vaisingumo bei seksualinio noro paskatinimo galimybių turintį „vaistą“. Pasirodo, actekai nemelavo, nes ne viena grupė mokslininkų patvirtino teigiamą peruvinės pipirnės (maca) įtaką žmonių seksualiniam elgesiui, įskaitant ir moteris, ir vyrus. Šiai dienai prekyboje galima įsigyti maca miltelių, kuriuos ištirpinus įvairiuose gėrimuose, gausite jų naudą.

Peruvinė pipirnė
Peruvinė pipirnė

Levandų arbata – klasikinis meilės gėrimas

Levandos gerai žinomos dėl raminančių, atpalaiduojančių eterinio aliejaus ir arbatos savybių. Moksliškai įrodyta, kad šios žolelės kvapas 40 % skatina vyrų susijaudinimą ir kraujo pritekėjimą į lytinius organus. Nors levanda pati savaime veikia kaip afrodiziakas, tačiau šį efektą galima padidinti naudojant mišinius su moliūgų pyrago prieskoniais. Tad ne be reikalo moterys jau seniau puošdavosi levandos šakele, o nuo dabar kvėpinasi levandų kvepalais, garina šių gėlių aromatą difuzoriuose ar ruošia levandų arbatą, kad susirastų vyriškį.

Levandų arbata
Levandų arbata

Muira Puama žievės arbata – vienas stipriausių afrodiziakų

Nors skamba egzotiškai, tačiau šio augalo žievės laisvai galima įsigyti ir Lietuvoje. Nustatyta, kad iš Brazilijos kilusio augalo Muira Puama žievės arbata vyrams 60 % padidina lytinį potraukį ir 50 % pagerina erekcijos gebėjimus. O norint padidinti moterų libido, reikėtų vartoti šios medžiagos mišinius su ginkmedžiu. Šis ekstraktas – stiprus afrodiziakas – visapusiškai pagerina seksualinį elgesį: aktyvumą, susijaudinimą, fantazijas, pasitenkinimą, troškimus ir sueitis. Tad, gal verta investuoti?

Muskato riešutas – naujas ingredientas tarp afrodiziakų?

Stebėtina, kad Indijoje, Indonezijoje ir Šri Lankoje muskato riešutai istoriškai žinomi kaip afrodiziakai, tačiau mokslininkų gretose jie yra „naujokai“. Muskato riešuto lytinio aktyvumo didinimo poveikis pastebėtas tyrimuose su žiurkėmis, grindžiant tuo, kad toks elgesys susijęs su riešuto nervus stimuliuojančiomis savybėmis. Poveikis patelėms pastebėtas jau po 1 valandos nuo suvartojimo, o tiriant 7 dienas pagerėjo bendra seksualinė žiurkių sveikata. Nors rezultatai džiugina, tačiau kol kas tyrimų su žmonėmis dar nėra atlikta. Bet tikrai nepakenks, jeigu šio riešuto įsitarkuosite į juodąją arbatą, gal taip pavyks gauti norimą seksualinį efektą?

Muskato riešutas - afrodiziakas
Muskato riešutai

Arbata su šokoladu ar kakava – laimės hormonų pliūpsnis

Lytinei sveikatai pagerinti pakanka į arbatos puodelį įmesti šokolado gabalėlį arba užkąsti juo šalia gėrimo. Pietų Amerikos majai kakavą vadino „dievų maistu“ ir pupeles siejo su lytiniais santykiais. O dabar nustatyta, kad kakava padeda išsiskirti laimės ir geros nuotaikos hormonams. Šis produktas tikrai rekomenduojamas moterims, nes moksliniai tyrimai išskirtinai parodė didžiulę naudą joms (ko ne visada galima pasakyti apie kitas afrodiziakines savybes turinčias medžiagas ir arbatas).

Arbata ir šokoladas

Pabaigai – ar afrodiziakai tikrai veikia?

Tyrimai rodo, kad kalbant apie afrodiziakus, jie dažniausiai veikia mūsų galvose, t. y., jei tik mes taip manome. Dažnu atveju taip gali būti dėl placebo efekto. Jei galvojate, kad gerdami tam tikras arbatas pagerinsite savo lytinį potraukį ir seksualinę ištvermę, šio poveikio tikėjimasis gali padėti jam išsipildyti.

Turbūt girdėjote ir kitų produktų ar arbatų, kurie veikia kaip afrodiziakai, bet čia nėra paminėti. Pavyzdžiui, cinamono arbata, jazminų arbata, ginkmedžio arbata, imbiero arbata, gvazdikėlių arbata – tai gali būti tiesa, jeigu tuo tikite. Kol kas šioms ir daugybei kitų arbatų bei žolelių nėra tikslių mokslinių duomenų, kurie patvirtintų efektyvumą seksualiniam potraukiui pagerinti.

Nors gali būti neprošal savarankiškai eksperimentuoti su įvairiais afrodiziakiniais maisto produktais, tačiau prieš bandydami tokias žoleles, jų arbatas bei papildus turėtumėte pasitarti su gydytoju, nes perdozavimas gali lemti sveikatos negalavimus.

Šaltiniai:
https://www.sipsby.com/blogs/seasonal-features/history-of-tea-aprodisiacs
https://draxe.com/nutrition/ashwagandha-tea/
https://www.webmd.com/sex-relationships/sex-aphrodisiac-foods

Tyrimai ir mokslinės apžvalgos:
https://www.uwlax.edu/globalassets/offices-services/urc/jur-online/pdf/2000/helmrick_and_reiser.pdf
https://www.hindawi.com/journals/ecam/2013/571420/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0367326X00001702
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0963996911001451
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26727646/
https://www.ijam.co.in/index.php/ijam/article/view/2130
https://nyaspubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1749-6632.2002.tb04081.x

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: