Skip to content

Jos didenybė tulsi – indiška žolelių arbata

Jos didenybė tulsi – indiška žolelių arbata
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Besidomintys gydomųjų žolelių savybėmis, ko gero, bent viena ausimi girdėjo apie tulsi arba siauralapį baziliką. Tulsi arbata Indijoje dažnai vadinama „šventąja“ dėl jos naudingųjų savybių bei istorinės reikšmės tėvynėje. Ši aromatinga ir skani žolelių arbata yra ne tik puikus gėrimas, bet ir gana plačiai pripažinta profilaktinė priemonė prieš daugelį ligų.

Tulsi arbatos naudos nesuskaičiuojamos, tik vis dar nėra taip gerai žinomos Lietuvoje. Taigi, tiesiai iš gerbėjų ir ekspertų – 1001 priežastis įtraukti šventąjį baziliką į savo kasdienių ritualų sąrašą.

Tulsi – daugiau nei arbata

Skiriamos trys tulsi rūšys: siauralapis bazilikas Rama tulsi, indiškasis bazilikas Krišna tulsi ir krūminis bazilikas Vana tulsi. Tulsi, išvertus iš sanskrito, reiškia „neprilygstamas“. Kaip nepamainomas balzamas nuo visų negalavimų, siauralapis arba šventasis bazilikas Indijoje naudojamas jau daugiau kaip 5000 metų.

Dėl savo bene stebuklingų savybių, tulsi žolė anksčiau buvo garbinama kaip dievybė ir saugoma namuose kaip laimę bei gausą pritraukiantis amuletas. Šiandien iš jos gaminama arbata, papildai bei ištisa gausybė kosmetinių priemonių, suteikiančių odai ryškų jauninantį efektą.

Tulsi nauda organizmui

Tulsi arbatos universalumas

Tulsi arbatos nauda yra labai įvairi. Ją naudoja tie, kurie nori pagerinti savo sveikatą, sumažinti stresą ir įtampą, padidinti atmintį ir koncentraciją, pagerinti virškinimą ir apskritai sustiprinti organizmo imuninę sistemą. Tulsi arbatą galima gerti karštą ir šaltą ir ją galima maišyti su kitomis žolelėmis ir prieskoniais, kad būtų dar skanesnė. Ypač paplitę mišiniai su imbieru arba masala chai prieskonių mišiniu, kuris puikiai dera su pienu ir medumi.

Geriausia arbata vakarui

Vienas iš tulsi arbatos privalumų yra jo raminamosios savybės. Ji taip pat vertinama kaip puiki alternatyva tonizuojančioms arbatoms, nes visiškai neturi kofeino, todėl galite neriboti jos kiekio. Ši arbata gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, bei kitų per dieną patirtų neigiamų veiksnių pėdsakus. Be to, tulsi arbata padeda susidoroti su nemiga ir pagerinti miego kokybę, o tai padeda atsikratyti nuovargio ir užtikrinti gerą nuotaiką ilgam.

Tulsi - Šventojo baziliko arbata

Nauda organizmui

Tulsi arbatos nauda taip pat apima jos gebėjimą sustiprinti imuninę sistemą. Bazilikas yra sudėtingos cheminės sudėties augalas, garsėjantis savo adaptogeninėnims savybėmis.

Adaptogenas – medžiaga padedanti augalui įgyti atsparumo ir prisitaikyti prie atšiauriausių sąlygų. Ši arbata taip pat pilna antioksidantų, kurie padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais ir išlaikyti sveiką organizmą bei apsaugoti jį nuo daugelio ligų. Tulsi arbatos nauda taip pat yra susijusi su jos antibakterinėmis savybėmis. Tai yra puikus būdas sumažinti infekcijos riziką ir pagerinti odos sveikatą.

Ko tikėtis puodelyje?

Tulsi arbata gaminama išskirtinai iš augalo lapelio ir žiedų. Jos skonis yra gana ryškus, o aromatas išraiškingas. Kompozicija turi pipirmėčių ir melisų natas, tačiau išsiskiria subtilia saldžiai gėlėta nuotaika. Ją galima gerti bet kuriuo paros metu, kad padidintų savo energijos lygį ir pagerintų nuotaiką. Norėdami išgauti norimą efektą galite drąsiai eksperimentuoti ir maišyti ją su kitomis žolelėmis: ramunėlės sustiprins poveikį virškinimui, mėtos švelniai tonizuos, o melisa nuteiks saldžiam miegui. Sukurti savo unikalų mišinį ir mėgaukitės visais arbatos privalumais!

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: