Skip to content

Dilgėlių nuoviras plaukams – nuostabi priemonė nuo pleiskanų bei plaukų slinkimo

Dilgėlių nuoviras plaukams - nuostabi priemonė nuo pleiskanų bei plaukų slinkimo
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Dilgėlių nuoviras plaukams – tai puikios sudėties skalavimo priemonė, naudojama kosmetologijoje plaukų būklei ir išvaizdai gerinti. Jo pagrindu paruoštos naminės priemonės gali užkirsti kelią plaukų slinkimui, sustiprinti šaknis, panaikinti pleiskanas, suteikti jiems sveiko blizgesio ir spindesio. Tai gali tapti jūsų grožio ritualų dalimi. Po procedūrų taip pat galite iš dilgėlių pasiruošti skanaus ir sveiko gėrimo – dilgėlių arbatos.

Dilgėlių nuoviras plaukams skalauti

Norint pasiekti maksimalią naudą, reikėtų laikytis dilgėlių nuoviro paruošimo rekomendacijų. Nuovirą galite virti ir iš žalių, ir iš džiovintų dilgėlių. Ruošiant iš žalių dilgėlių, jums reikės 0,5 litro stiklainio, pripildyto šviežiais dilgėlių lapais, o naudojant džiovintas – užteks 2 valgomųjų šaukštų. Dilgėles sudėkite į puodą, užpilkite 1 litru verdančio vandens ir pavirkite 10 minučių ant silpnos ugnies. Išvirtą nuovirą palikite atvėsti. Dilgėlių nuoviras plaukams paruoštas – galite naudoti.

Džiovintų dilgėlių užpilas plaukams

Dilgėlių užpilas ir nuoviras yra maždaug vienodo veiksmingumo. Tik dilgėlių nuoviras labiau tinka sausų plaukų savininkams, nes pasižymi ryškiu drėkinamuoju poveikiu. O užpilas labiau stiprina plaukus, bet šiek tiek juos sausina.

3 valgomuosius šaukštus džiovintų dilgėlių lapų užpilkite 400 ml verdančio vandens, palaikykite 2-5 valandas ir po to nukoškite. Plaukų skalavimui tokį užpilą atskieskite vandeniu, santykiu 1:1.

Dilgėlių nuoviras plaukams - nauda ir šalutinis poveikis

Varnalėšų ir dilgėlių nuoviras plaukams

Šis varnalėšų ir dilgėlių nuoviras plaukams naudojamas norint sustabdyti plaukų slinkimą, stiprinti šaknis ir pagerinti bendrą plaukų išvaizdą.

Jums reikės po 1 valgomąjį šaukštą džiovintų dilgėlių lapų ir džiovintų varnalėšų šaknų suberti į puodą, užpilti 1 l vandens ir pavirti 15 minučių ant silpnos ugnies. Išvirtą nuovirą palaikykite 4-5 valandas, nukoškite, atskieskite vandeniu, santykiu 1:1 ir galite naudoti.

Ramunėlių ir dilgėlių nuoviras plaukams

Ramunėlių ir dilgėlių nuoviras plaukams gali užkirsti kelią seborėjos atsiradimui. Seborėja – dėl sutrikusios riebalinių liaukų veiklos atsiradęs galvos odos bėrimas, pleiskanojimas ir niežtėjimas.

Norėdami pasigaminti šį nuovirą, po 1 valgomąjį šaukštą džiovintų dilgėlių ir ramunėlių suberkite į puodą, užpilkite 1,5 l vandens ir uždėkite virti. Ant silpnos ugnies nuovirą pavirkite 10-15 minučių, leiskite jam atvėsti, nukoškite ir galite naudoti.

Ramunėlių ir dilgėlių nuoviras plaukams

Dilgėlių ir šalpusnio užpilas

Šis užpilas taip pat gali jums pagelbėti nuo plaukų slinkimo. Išbandykite ir nuspręsite kuris labiau tinka jūsų plaukams.

Po 1 valgomąjį šaukštą džiovintų dilgėlių ir džiovintų šalpusnių užpilkite 200 ml karšto virinto vandens. Palikite nusistovėti 1 valandai, po to nukoškite ir galite naudoti.

Dilgėlių nuoviras plaukams: kaip teisingai naudoti?

Prieš skalaujant plaukus, paruoštą dilgėlių nuovirą ar užpilą, visada perkoškite ir atvėsinkite iki kambario temperatūros. Galvą švariai išsiplaukite įprastu šampūnu. Švarius, drėgnus plaukus neskubėdami išskalaukite paruoštu nuoviru. Po skalavimo, plaukų nereikia perplauti vandeniu, kondicionieriumi ar balzamu. Plaukus lengvai nusausinkite rankšluosčiu ir palikite natūraliai išdžiūti.

Dilgėlių nuoviras plaukams - kaip naudoti

Kaip dažnai naudoti dilgėlių nuovirą plaukams ir kada pasirodys rezultatas?

Esant poreikiui, dilgėlių nuoviru plaukus galite skalaukite po kiekvieno galvos plovimo, 2-3 savaites iš eilės. Jeigu norite nuovirą naudoti tik profilaktiškai, pakanka skalauti 1-2 kartus per savaitę.

Pirmuosius rezultatus pajausite ir pamatysite jau po pirmojo skalavimo. O rimtesnių rezultatų pavyks pasiekti po 2-3 savaičių reguliaraus dilgėlių nuoviro naudojimo.

Kokį šalutinį poveikį gali sukelti dilgėlių nuoviras plaukams?

Dilgėlių nuoviras – tai paprasta naudoti, saugi ir veiksminga plaukų priežiūros priemonė. Tokia skalavimo priemonė neutralizuoja neigiamą šampūnuose esančių, agresyvių cheminių medžiagų poveikį.

Nedidelį šalutinį dilgėlių nuoviro poveikį gali pajusti tik šviesiaplaukiai. Dilgėlių sudėtyje yra daug veikliųjų medžiagų, kurios šviesiems plaukams gali suteikti rausvą arba žalsvą atspalvį. Todėl, norint išvengti tokio poveikio, rekomenduojama į nuovirą įpilti 2-3 valgomuosius šaukštus citrinos sulčių.

Šaltiniai:
https://www.hairguard.com/stinging-nettle-for-hair-loss-results/

Tyrimai:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5152608/
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.5836
https://link.springer.com/article/10.1007/s11694-016-9410-4

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: