Skip to content

Linų sėmenų nuoviras: padės nuo viduriavimo, refliukso bei atsikratyti kirminų

Linų sėmenų nuoviras
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Linų sėmenų nauda neabejojama nuo seno, o gydančiąsias savybes patvirtina ir atlikti moksliniai tyrimai. Linų sėmenys ne veltui dažnai naudojami maisto gamyboje. Kasdienėje mityboje – tai tarsi maisto papildas. O vienas iš linų sėmenų panaudojimo variantų, galimų naudoti gydymosi tikslais – linų sėmenų nuoviras. Šis nuoviras gali padėti daugelio kasdieninių negavimų atveju, pavyzdžiui nuo skrandžio skausmo, refliukso, viduriavimo, vidurių užkietėjimo bei siekiant atsikratyti žarnyno parazitų. Skaitykite toliau ir sužinokite kaip pasigaminti bei vartoti linų sėmenų nuovirą.

Linų sėmenų arbata

Ši arbata tiks norintiems numesti svorio. Ją tinka gerti visą dieną ir šiltą, ir šaltą. Galima šiek kiek pasaldinti medumi. Vieną valgomąjį šaukštą linų sėmenų užpilkite 500 ml verdančio vandens ir palaikykite apie 30 minučių. Perkoškite ir galite gerti.

Linų sėmenų nuoviras nuo viduriavimo

Linų sėmenys gali padėti viduriuojant. Tokį nuovirą gerkite 2-3 kartus per dieną, 2-3 dienas. Paruošimas labai paprastas: 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų linų sėmenų išmirkykite 100 ml šiltame virintame vandenyje. Po 20-30 min. galite gerti.

Linų sėmenys ir linų sėmenų nuoviras

Linų sėmenų nuoviras skrandžiui

Linų nuoviras labai vertinamas dėl savo apvalomųjų savybių. Būtent jis dažniausiai vartojamas skrandžio skausmui šalinti. Nuovirą gerkite visą savaitę. Toks laikotarpis padės pagerinti skrandžio būklę. Per dieną nuoviro vartokite ne mažiau kaip penkis kartus.

Jums reikės 3 valgomuosius šaukštus linų sėmenų suberti į puodą ir užpilti 500 ml verdančio vandens. Leiskite puodui užvirti ir pavirkite dar 10 minučių. Išvirtą nuovirą supilkite į termosą ir palaikykite bent valandą ir po to perkoškite.

Linų sėmenys ir linų sėmenų nuoviras nuo refliukso

Linų sėmenys refliuksiniam ezofagitui gydyti gali būti vartojami įvairiomis formomis. Štai keli galimi variantai:

  • Gerai išdžiovintus linų sėmenis sumalkite, kad gautumėte labai smulkius miltelius. Jais lengvai pabarstykite paruoštus patiekalus. Tokiu būdu visu 100% išlieka naudingosios linų sėmenų savybės.
  • 5 valgomuosius šaukštus linų sėmenų suberkite į karščiui atsparų indą, užpilkite 1 l verdančio vandens ir virkite ant labai silpnos kaitros valandą. Leiskite nuovirui šiek tiek atvėsti, tada perkoškite ir gerkite po 200 ml likus pusvalandžiui iki pusryčių, pietų ir vakarienės.
  • Sumaišykite vieną dalį linų sėmenų (pvz., valgomąjį šaukštą) su tokiu pat kiekiu kalendros ir varnalėšų. Gerai išmaišykite, kad gautųsi vientisas mišinys. Paimkite 3 arbatinius šaukštelius paruoštos mišinio, užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite užpilą lėtai atvėsti, kad būtų tik šiek tiek šiltas. Gerkite jį šiltą, nes šaltą gana sunku gerti dėl jo tirštumo. Vartokite po 1/4 stiklinės likus 20 minučių iki valgio. Gydymo kurso trukmė – 2 mėnesiai.
Linų sėmenų nuoviras

Linų sėmenų nuoviras – klijukas – skrandžiui

Štai greitas būdas paruošti linų sėmenų klijukus skrandžiui gydyti. Geriausia būtų jei tam naudotumėte stiklainį. Į jį supilkite 1 valgomąjį šaukštą sėkų, užpilkite 250 ml verdančiu vandens, uždenkite dangteliu ir gerai pakratykite apie 10 minučių. Po to perkoškite ir gerkite prieš valgį.

Linų sėmenys ir linų sėmenų nuoviras nuo kirminų

Šiam nuovirui paruošti imamas valgomasis šaukštas linų sėmenų, užpilamas 300 ml vandens  ir verdamas apie pusvalandį ant silpnos ugnies. Tokia priemonė nuo kirminų geriama pusvalandį prieš valgį tris kartus per dieną po 100 ml.

Linų sėmenys nuo parazitų taip pat gali būti vartojami sveiki, kruopščiai sukramtant arba miltelių ar aliejaus pavidalu. Žmogaus organizmas nuo parazitų labai kenčia. Ypatingai nuo askaridžių. Faktas tas, kad šie kirminai maitinasi savo šeimininko krauju, o tai sukelia mažakraujystę ir bendrą išsekimą.

Norint pasigaminti gydomąją priemonę linų sėmenų pagrindu būtent nuo askaridžių, sumaišykite 100 g linų sėmenų, 10 g sausų gvazdikėlių ir juos sumalkite. Gautus miltelius laikykite sandariai uždarytame inde. Šių miltelių kasdien į maistą ar gėrimą įdėkite po 25 g. Miltelius taip vartokite 3 dienas. Tada padarykite 3 dienų pertrauką ir kursą vėl kartokite. Iš viso tokiu būdu gydykitės 1-2 mėnesius.

Linų sėmenų nuoviras

Linų sėmenų nuoviras nuo vidurių užkietėjimo

Tokia priemonė tinka ne tik užkietėjus viduriams, bet ir kompleksiniam organizmo valymui nuo šlakų. Šis nuoviras taip pat labai teigiamai veikia odos būklę.

Norėdami paruošti nuovirą, didelį šaukštą linų sėmenų užpilkite puse litro verdančio vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 30 minučių. Verdant, būtinai reguliariai maišykite. Nuovirui išvirus, nukelkite indą nuo viryklės, šiltai užklokite ir palikite atvėsti. Paruoštą, klampų nuovirą padalykite į 4-5 porcijas ir gerkite per dieną kelis kartus. Geriausia jį vartoti šiek tiek šiltą, tuščiu skrandžiu.

Kam linų sėmenų nuoviro vartoti nepatartina

Būtina paminėti, kad be visų naudingų medžiagų, linų sėmenų nuoviras sudėtyje turi cianido. Turbūt, visi žinome, kad tai vienas pavojingiausių mirtinų nuodų. Todėl negalima linų sėmenų vartoti itin daug. Šio produkto rekomenduojama vengti:

  • besilaukiančioms ir maitinančioms moterims
  • sergantiems akmenlige
  • sergantiems kolitu
  • turintiems kepenų ligų

Prieš vartojant linų sėmenis gydymosi tikslais būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Jis turėtų ištirti jūsų kraujo krešėjimo lygį, cukraus kiekį kraujyje, virškinamojo trakto ir kepenų veiklos būklę.

Kaip ir bet kuris kitas, natūralios kilmės produktas, linų sėmenys gali sukelti alerginę reakciją. Jei atsiranda bėrimas, linų sėmenų turėtumėte atsisakyti.

Šaltiniai:
https://www.vle.lt/straipsnis/semenys/
https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: