Skip to content

Keisčiausia pasaulio arbata – įvertinkite ir išrinkite nugalėtoją

Keisčiausia pasaulio arbata. Mėlynoji arbata
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Pasaulis pilnas netikėtumų, ne išimtis ir gastronomijos sritis. Nieko nebestebina užkandžiams pateikiami svirpliai, tikru auksu dekoruojami desertai, o pūdomos silkės ar kiaušiniai tam tikrose pasaulio dalyse pripažįstami delikatesais. O kas įdomaus gėrimų, o tiksliau, arbatų pasaulyje? Kaip manote, kuri arbata yra pati keisčiausia?

Arbata yra vienas iš seniausių gėrimų, jos istorijos pradžia datuojama beveik 3000 metų p.m.e. Jei manote, kad per tiek laiko žmonės sugalvojo ne vieną keistą arbatos variantą – jūs neklystate.

Pažvelkime, kokios įdomiausios šio gėrimo rūšys išliko iki šių dienų.

Rauginta arbata

Awa-Bancha yra japoniška arbata, tačiau netgi gimtojoje Japonijoje ji nėra labai plačiai žinoma. Gaminama išskirtinai Tokušimos prefektūroje, Šikoku saloje, Awa-Bancha stipriai išsiskiria iš kitų japoniškų arbatų savo fermentacijos procesu.

Lapeliai išverdami, nusunkiami ir šiek tiek patraiškomi, kad išsiskirtų juose esantys cukrūs. Tuomet jie grąžinami atgal į sunką, papildytą pienarūgščių bakterijomis ir sandariai paliekami nuo 2 iki 5 savaičių. Išdžiovinta arbata turi gana rūgštų aromatą, lietuviškai nosiai labiau siejamą su agurkų ar kopūstų rauginimu. Tačiau, paragavus šios arbatos, atsiskleidžia subalansuoti žemės ir medienos aromatai, primenantys pu-erh natas.

Įdomu tai, kad panašiu būdu apdorojami arbatos lapeliai yra ne tik geriami, bet ir valgomi. Ir ne šiaip sau valgomi – Laphet arba raugintų arbatos lapų salotos yra tradicinis Mianmaro  patiekalas, kurį rasite bet kuriame turguje ar gatvės užeigoje.

Rusiška „plytų“ arbata

Rusiška „plytų“ arbata

Ar labai nustebtumėte sužinoję, kad Rusijoje buvo plikomos… plytos? Neskubėkite barškinti klaviatūra, nes tai yra tik iš dalies tiesa.

Plytų arba plytinė arbata iš tikrųjų yra iki dulkių susmulkinti ir supresuoti juodosios arbatos blokai. Savo pavadinimą jie įgavo dėl plytas primenančios formos ir neapsakomo kietumo – šią arbatą dažnai tekdavo tiesiog tarkuoti. Teisybės dėlei, reikėtų paminėti, kad pirmieji tokią arbatą pradėjo gaminti kinai, tačiau rusai šį metodą išpopuliarino pastatę pirmąjį arbatos presavimo fabriką XIX a.

Pradžioje plytų arbata buvo gaminama iš žemiausios kokybės juodosios arbatos dulkių ir daugiau dekoratyviniams tikslams. Yra tikimybė, kad ir šiandien kur nors Rusijoje, galėtumėte pamatyti sekcijoje eksponuojamą, ornamentais dekoruotą arbatos luitą.

Mėlynoji arbata

Ne, tai nėra metafora ar skambus arbatos rūšies pavadinimas. Tai arbata iš džiovintos mėlynosios balnapupės žiedų, kuri nudažo vandenį itin ryškia mėlyna spalva. Dėl šios priežasties ji dažnai vadinama indigo ar kosmine arbata.

Mėlynoji balnapupė kilusi iš Indonezijos. Dėl savo savybių paplito po visą pasaulį kaip natūralus dažiklis, naudojamas kepiniams, latte kavoms ir kitokiems „instagramiškiems“ gėrimams.

Ragavę mėlynosios arbatos tikina, kad ši arbata yra itin švelnaus gėliško skonio, o gardinama citrina pakeičia spalvą į violetinę. Įdomu išbandyti? Šių mėlynųjų žiedų galite įsigyti ir Lietuvoje.

Pandų išmatų arbata (Panda dung tea)

Neskubėkite raukyti nosies – kaip ir su rusiška arbata, taip ir čia, slypi kabliukas. Nors pandos yra labai mieli ir Kinijoje itin mylimi gyvūnai, tačiau jų išmatų niekas negeria (bent jau oficialiai).

Fekalijos naudojamos kaip vienintelė trąša išskirtinei žaliajai arbatai, augančiai Kinijos pietvakariuose. Galite numanyti, kad tai yra puikus rinkodaros žingsnis šalyje, kur pandos praktiškai tapo prekiniu ženklu. Galime drąsiai teigti, kad šis žingsnis pasiteisino – Panda dung yra viena brangiausių arbatų pasaulyje, kurios 50 gramų įkainojama net 3500 JAV dolerių.

Įdomiausios arbatos. Rauginta arbata

Daržovių arbata

Garsi arbatos kompanija „Numi“ nusprendė peržengti į kitą natūralumo lygmenį ir sukūrė daržovių arbatų seriją. Ją sudaro 6 skoniai:

  • pomidorų ir mėtų,
  • špinatų ir laiškinių česnakų,
  • kopūstų bei burokėlių,
  • kario skonio morkų,
  • brokolių su kalendromis,
  • prieskoninio pankolio.

Kuo šios arbatos skiriasi nuo sriubos? Kiekvieną rūšį papildo specialiai atrinkti prieskonių mišiniai ir arbatžolės be kofeino. Užplikius puodelyje atrodo kaip įprasta arbata, tačiau skonyje atrasite tokių prieskonių kaip salieras, česnakas, svogūnai ir panašiai. Praalkote? Užsiplikykite puodelį arbatos.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: