Skip to content

Parazitus valanti arbata rekomenduojama du kartus per metus. Kaip ruošiama ir kuri veiksmingiausia?

Parazitus valanti arbata rekomenduojama du kartus per metus. Kaip ruošiama ir kuri veiksmingiausia?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Įprasta manyti, kad parazitais gali užsikrėsti tik vaikai, kadangi jie prasčiau laikosi asmens higienos: retai plauna rankas, kiša pirštus į burną, ne visada valgo švariomis rankomis ir pan. Tačiau žolininkai ir dauguma medikų sutinka, kad parazitų, deja, savo organizme turime beveik visi. Todėl pavasaris ir ruduo yra tas metas, kai verta profilaktiškai apsivalyti. Vienas iš patikimų ir mažiau kenksmingų būdų – parazitus valanti arbata. Todėl svarbu žinoti, kokia arbata pasižymi antiparazitinėmis savybėmis ir kaip ją vartoti. 

Požymiai, kad organizme gyvena parazitai

Parazitai – visi nepageidaujami mūsų organizmo gyventojai. Tai – ne tik kirmėlės, tačiau ir įvairūs vienaląsčiai, kurie minta mūsų organizmo atsargomis, jam kenkia ir jį nuodija. Labai dažnai šie nepageidaujami svečiai nesukelia jokių specifinių simptomų. Kurį laiką apskritai galima nieko blogo nejausti ir neįtarti. Vis dėlto, vėliau simptomų atsiranda: dažniausiai jaučiamas padidėjęs nuovargis, energijos stoka, susilpnėjęs imunitetas.

Taip pat galima įtarti, kad organizmas užkrėstas parazitais iš šių simptomų:

 • sutrikęs virškinimas: pykinimas, apetito praradimas arba, priešingai, labai padidėjęs apetitas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas;
 • svorio svyravimas: arba staigiai krenta, arba priaugama labai daug svorio;
 • odos problemos: spuogeliai, pūlinukai, bėrimai, egzema, paraudimas, niežėjimas;
 • neaiškios kilmės sausas kosulys;
 • mažakraujystė;
 • niežėjimas išangės srityje.

Šių požymių buvimas, be abejo, gali būti susijęs ir su kitomis ligomis. Visgi, jeigu visi atlikti tyrimai konkrečios problemos nerodo, labai tikėtina, kad organizmą alina parazitai. 

Net jeigu nejaučiate jokių simptomų, patariama profilaktiškai, pavasarį ir rudenį, pagerti arbatos, kuri naikina parazitus. Tai ypač aktualu vaikams, kuriems tikimybė užsikrėsti parazitais dar didesnė nei suaugusiems.

Parazitus valanti arbata - debesylų šaknų arbata

Kas yra parazitus valanti arbata?

Tai dažniausiai žolelių pagrindu paruošta gydomoji arbata. Ji veikia panašiai kaip vaistai, todėl vartoti reikėtų atsakingai ir geriausiai pasitarus su patikimu žolininku ar vaistininku. 

Parazitus valanti arbata ruošiama iš karčių žolelių (pelyno, bitkrėslės) ir / arba dezinfekuojamųjų, valančių vaistažolių (medetkos, mairūno, ramunėlių, debesylo). Parazitai nepakenčia kartumo, tad pelyno ir bitkrėslės arbatos bei jų milteliai nuo seno naudojami parazitams varyti iš organizmo. Tačiau tiek pelynas, tiek bitkrėslė yra dalinai nuodingi augalai, todėl juos vartoti reikia atsargiai ir saikingai. Ypač atsakingai žolelėmis reikėtų gydyti vaikus.

Parazitus valanti pelyno arbata

Pelynas jau nuo neatmenamų laikų naudotas parazitų valymui iš organizmo. Be to, jis pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, todėl puikiai tinka kovai su įvairiomis infekcijomis. Pelynas ypač veiksmingai kovoja su spalinėmis ir askaridėmis.

Ingredientai:

 • 0,5–1 a. š. džiovinto pelyno žolės;
 • 1 stiklinė vandens.

Paruošimas: pelyną sudėti į stiklinę ir užpilti verdančiu vandeniu. Palikti pritraukti 15 min, po to nukošti.

Vartojimas: gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, 30 min iki valgymo.

Įspėjimas: pelynas yra toksiškas augalas, todėl vartoti reikia atsargiai, negalima perdozuoti. Per didelės dozės gali sukelti pykinimą, vėmimą, net traukulius. Turintiems padidėjusį skrandžio rūgštingumą, pelyno arbatą reikėtų gerti po valgio.

Parazitus valanti arbata - pelyno arbata

Parazitus valantis bitkrėslės arbata

Bitkrėslės arbata gali būti ruošiama atskirai arba maišoma kartu su pelyno arbata, taip išplečiant veikimo spektrą. Be to, bitkrėslė veiksmingai kovoja su grybeliais, bakterijomis, slopina infekcijų plitimą, tinka netgi žaizdų gydymui. 

Ingredientai:

 • 5 g džiovintų bitkrėslės žiedų;
 • 1 stiklinė vandens.

Paruošimas: bitkrėslę užplikyti verdančiu vandeniu ir palikti 10–15 min pritraukti. Nukošti.

Vartojimas: gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Įspėjimas: bitkrėslė yra nuodingas augalas, todėl didesnė dozė gali ne juokais apnuodyti. Sukelti galvos svaigimą, pykinimą, skrandžio skausmą, koordinacijos ir regėjimo sutrikimą, smegenų slopinimą. Vaikams bitkrėslės arbata nerekomenduojama dėl galimo stipraus šalutinio poveikio. 

Parazitus valanti arbata - bitkrėslė

Parazitus valanti medetkų arbata

Medetkos vertinamos dėl savo priešgrybelinių ir antimikrobinių savybių. Tačiau jų arbata taip pat sėkmingai kovoja su tam tikrais parazitais. Šis gėrimas ypač naudingas sergant leišmanioze, kuri gali pažeisti odą, kepenis, blužnį ir kitus vidaus organus. Medetkų arbata pati viena nėra tokia veiksminga kaip karčiosios pelyno ar bitkrėslės arbatos, todėl ji turėtų būti derinama ir / arba maišoma su jomis.

Ingredientai:

 • 1 a. š. džiovintų medetkų žiedų;
 • 1 stiklinė vandens.

Paruošimas: medetkos žiedai užplikomi verdančiu vandeniu ir paliekami 15–20 min pritraukti. Prieš geriant rekomenduojama nukošti.

Vartojimas: gerti po ½ stiklinės 2–3 kartus per dieną, 10–15 min prieš valgį.

Įspėjimas: per didelės medetkų arbatos dozės gali sukelti mieguistumą, pilvo skausmus, mažinti kraujo spaudimą.

Parazitus valanti arbata - medetkų arbata

Parazitus valanti ramunėlių arbata

Ramunėlės veiksmingai šalina parazitus iš virškinimo sistemos ir kvėpavimo takų. Be to, ramunėlių arbata pagerina miego kokybę, normalizuoja virškinimo sistemos darbą, o kūdikius gelbsti nuo pilvo diegliukų. Tai – viena saugiausių arbatų vaikams ir netgi kūdikiams.

Ingredientai:

 • 1 a. š. džiovintų ramunėlių žiedų;
 • 1 stiklinė vandens.

Paruošimas: ramunėles užplikyti verdančiu vandeniu ir palikti 10 min pritraukti. Nukošti.

Vartojimas: gerti po 1 stiklinę ryte prieš pusryčius. Rekomenduojama gydymosi trukmė – 7 dienos.

Įspėjimas: ramunėlių arbatos negalima gerti nėštumo metu, taip pat vartojant kraują skystinančius vaistus bei sergant šienlige. Kadangi ramunėlių arbata gali trukdyti kai kurių medikamentų įsisavinimui, ją reikėtų gerti arba 2 val. prieš vartojant vaistus, arba 2 val. po pavartojimo.

Parazitus valanti arbata - ramunėlių arbata

Parazitus valanti debesylų šaknų arbata

Debesylų šaknų arbata žinoma kaip priešuždegiminė. Ji veiksmingai padeda įveikti kvėpavimo takų ligas, taip pat padeda sėkmingai kovoti su kai kuriomis bakterijomis bei grybeliais. O debesylų šaknyse esantis eterinis aliejus veikia kaip antihelmetikas – veiksmingai varo parazitus iš organizmo. Todėl šią arbatą  patariama gerti tada, kai norima pašalinti parazitus iš kvėpavimo ir virškinimo sistemų.

Ingredientai:

 • 1 v. š. smulkintų, džiovintų debesylo šaknų;
 • 300 ml vandens.

Paruošimas: debesylo šaknys sudedamos į puodą ir užpilamos vandeniu. Paverdama ant silpnos ugnies apie 20 min. Uždengiama ir paliekama pritraukti 4 val. Nukošiama.

Vartojimas: gerti po 1/3 stiklinės 2–3 kartus per dieną prieš valgį.

Įspėjimas: debesylų šaknų arbata taip pat priskiriama nuodingoms arbatoms. Ji gali sukelti alerginį dermatitą, egzemą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą, traukulius. Arbatos negalima vartoti besilaukiančioms moterims, asmenims, sergantiems kepenų ciroze, inkstų, kepenų ligomis bei žmonėms, kurie alergiški astrinių šeimos augalams.

Parazitus valanti arbata - debesylų šaknų arbata

Kas dar veiksmingai valo parazitus iš organizmo?

Su parazitais sėkmingai kovoja ne tik įvairios arbatos, tačiau ir daugelis aštrių, karčių prieskonių bei žolelių. Svarbu atsiminti, kad parazitai nepakenčia kartumo, šarminės organizmo terpės, tačiau mėgaujasi ir puikiai gyvena užterštame, nesveiku maistu besimaitinančiame kūne. Kuo labiau užrūgštintas organizmas, vartojant netinkamus maisto produktus, tuo geresnės sąlygos parazitams.

Parazitus iš organizmo taip pat varo:

Parazitus valanti arbata - petražolės ir petražolių arbata

Beje, veiksmingiausiai parazitus valo arbata, paruošta iš kelių žolelių mišinio. Vis dėlto dėl jų derėjimo ir maišymo proporcijų bei galimo šalutinio poveikio rekomenduojama konsultuotis su patyrusiu žolininku, vaistininku ar gydytoju. 

Šaltiniai:

 1. https://www.healthline.com/nutrition/calendula-tea
 2. https://www.verywellhealth.com/wormwood-5082001
 3. https://www.medicalnewstoday.com/articles/320031
 4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37745226/
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7070545/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: