Skip to content

Svogūnų lukštai ir jų nuovirai grožio procedūroms – negalėsite atsistebėti

Svogūnų lukštai grožiui. Nuotrauka @Edita Ramonienė
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Jau ko gero žinote, kad svogūnų lukštai vertingi neapsakomai naudingai svogūnų lukštų arbatai gaminti. Bet ar pagalvojote, kad jie iš dalies gali pakeisti ir daugumą kosmetinių priemonių? Iš jų pasiruoštais atitinkamais nuovirais ar pastomis galėsite puoselėti veido, plaukų, odos grožį. Ir tai ne šiaip kokia svogūnų lukštų „zero waste“ panaudojimo gudrybė – mokslininkai ištyrė ir atrado, kad ši „atlieka“ labai naudinga sveikatai. Antioksidantai, mineralai, vitaminai ir jų lemiamos antimikrobinės savybės suteikia galimybę lukštus naudoti tiek išorėje (ant odos), tiek viduje (geriant arbatą). Tai štai ir dalinamės rekomendacijomis, ką čia tokio įdomaus pagaminti iš svogūnų lukštų ir kaip jais palepinti save.

Svogūnų lukštai plaukų dažams gaminti

Išlindęs žilas plaukas erzina, o dėl vieno ar kelių tokių plaukų gi į kirpyklą neskubėsi… Laimei, net ne vienu būdu galite pasigaminti namų gamybos plaukų dažų, panaudojant svogūnų lukštus. Greitas pagaminimas ir dar greitesnis efektas, tai kodėl nepabandžius?

Pirmas būdas – pasigaminkite svogūnų lukštų gelį. Kaitinkite reikalingą kiekį sausų svogūnų lukštų ant vidutinės ugnies, kol jie taps juodi arba apanglės. Sumalkite šias žieveles, kad gautumėte miltelius, įpilkite šiek tiek alavijo gelio, glicerino ar aliejaus. Naudokite kaip plaukų dažus užtepdami ant žilų plaukų. Šis gelis skirtas juodų ar tamsių plaukų savininkėms.

Antras būdas – auksinės rudos spalvos plaukų dažus galite pasigaminti ir iš arbatos. Tiesiog į puodą su vandeniu (200 ml) įdėkite svogūnų lukštų (100 g) ir virkite 30–60 minučių. Vėliau įdėkite du šaukštus glicerolio, nuimkite nuo ugnies ir palikite per naktį atvėsti. Tada perkoškite ir naudokite ant švarių plaukų, naudodami vatos diskelius. Palikite 30–120 minučių, tada išskalaukite. Šiame gelyje esanti siera žilus plaukus nudažo aukso rudumo spalva. Nors rezultatas po pirmojo dažymo labai ir neišryškės, bet kartojant procedūrą pasieksite norimą plaukų spalvą.

Plaukų augimo skatinimo priemonė iš svogūnų lukštų

Svogūnų lukštai praverčia kaip kosmetinė priemonė įvairiems grožio ritualams, o vienas iš jų – plaukų augimo serumas. Svogūnų lukštų nuovirą pasigaminsite iš kelių svogūnų lukštų ir vandens, o jį virkite tol, kol skystis paruduos. Šis serumas turi kelias paskirtis:

  • jis tarnaus kaip plaukų tonikas sausiems ir nušiurusiems plaukams. Purkšite toniką per visą plaukų ilgį, taip suteiksite jiems sveikumo, blizgumo ir apimties.
  • plaukų augimo serumas. Ištepkite nuoviru plaukų šaknis, tuomet jis pamaitins plaukų folikulus ir paskatins plaukų augimą.

Po procedūrų plaukus įprastai išplaukite šampūnu. Pasigamintą nuovirą laikykite sandariai buteliuke.

Svogūnų lukštai grožiui
Nuotrauka © Edita Ramonienė

Svogūnų lukštų veido kaukė

Antibakterinėmis savybėmis pasižyminti veido kaukė iš svogūnų lukštų labai gelbsti turint veido problemų. O antioksidantai, vitaminai ir kvercetinas padeda stabdyti senėjimo požymius: sumažinti raukšleles, pigmentines dėmes ir dėl aknės atsiradusius pažeidimus.

Kaukę pasigaminti galite trintuve sumalus dubenį svogūnų lukštų su 1 šaukštu vandens (galite naudoti hidrolatus). Gautą tirštą masę užtepkite ant odos, vengiant akių ir lūpų zonos, palikite 5–7 minutėms ir nuplaukite šaltu vandeniu.

Svogūnų lukštai odai – niežuliui ir skausmui mažinti

Lukštuose esantys vitaminai A, C ir E, ir antioksidantai mažina niežėjimą ir uždegiminius procesus. Pastebėta, kad iš žievelių paruoštas svogūnų lukštų nuoviras, užteptas ant odos sumažina jos niežulį, netgi skausmą. Niežtinčiai odai pagelbėti net nereikia ir nuoviro virti – greitam poveikiui gauti tereikia nuimti šviežią svogūno lukštą ir patrinti juo niežtinčią vietą.

Svogūnų lukštai grožiui. Nuotrauka @Edita Ramonienė
Nuotrauka © Edita Ramonienė

Svogūnų žievelių vanduo nuo mėšlungio

Nors nėra konkrečių įrodymų ar tyrimų, kad svogūnų žievelės gali išgydyti kojų raumenų mėšlungį, tai gali būti veiksminga dėl jų priešuždegiminių savybių. Tokiam „vaistui“ pasigaminti virkite lukštus vandenyje 10–20 minučių, perkoškite žieveles ir išgerkite prieš miegą kaip arbatą.

Skauda gerklę? Pabandykite svogūnų žievelės vandens

Pastebėta, kad priešuždegiminės lukštų savybės gali padėti susitvarkyti su skaudančia gerkle. Paprasčiausiai vandenyje kelias minutes pavirkite svogūnų lukštus ir pravėsusiu nuoviru pagargaliuokite. O jeigu patinka skonis, nuovirą galite išgerti.

Svogūnų lukštų arbata – dėl neįtikėtinų naudų nuo šiol lukštų neišmesite

Šaltiniai:
https://cookit.guru/dye-hair-onion-skins/
https://www.herzindagi.com/beauty/how-to-use-onion-extract-for-skin-article-170736https://www.youtube.com/watch?v=vqh_2Lm-
cvg

Nuotraukos asociatyvinės © Canva, viršelio nuotrauka © Edita Ramonienė.

Pasidalinkite su drauge ar draugu: