Ar kada esate girdėję apie spiruliną? Tai neįtikėtinai maistingas mėlynai žalias mikrodumblis, kuris lenkia daugelį tradicinių daržovių ir vaisių, kai kalbama apie maistinę vertę! Sportininkai visame pasaulyje vis dažniau įsitraukia į spirulinos pasaulį, nes jis tarsi natūrali energijos dozė, leidžianti jaustis žvalesniems po treniruotės, taip pat ji padeda raumenų augimui ir net gali padėti atsikratyti kelių papildomų kilogramų. Taigi, jei ieškote kažko naujo savo treniruočių rutinoje, spirulina bei jos teikiama nauda sveikatai gali būti jūsų neatrastas lobis!
Spirulinos nauda sportuojantiems
Kai kalbame apie sportininkų mitybą, dažnai galvojame apie baltymus, angliavandenius ir kitus maistingus komponentus, kurie suteikia energijos ir padeda atkurti jėgas po treniruočių. Tačiau spirulina vis dažniau atranda savo vietą sportininkų mityboje. Ji jau seniai žinoma dėl savo neįtikėtinų savybių, tačiau tik dabar pradedame suvokti jos tikrąjį potencialą sportininkams. Tad kodėl spirulina tapo tokia populiari tarp aktyvių žmonių? Pasinerkime į spirulinos naudos pasaulį ir sužinokime, kaip ji gali pasitarnauti fiziškai aktyviems žmonėms. Tiesa, visi šie privalumai persipynę ir papildo vienas kitą.
Spirulina gali pagerinti ištvermę
Nepriklausomai nuo to, kokia sporto šaka užsiimama, turbūt sutiksite, kad ištvermė čia yra esminis dalykas. Spirulina gerina raumenų ištvermę dėl joje esančios geležies ir antioksidantų, kurie pagerina deguonies įsisotinimą. Spirulinoje esantis beta karoteno ir geležies kiekis yra neįtikėtinas. Iš tiesų 10 gramų šio supermaisto yra 50 % geležies ir 100 % beta karotino rekomenduojamos dienos normos. Taigi, šie du elementai pagerina deguonies įsisotinimą, produktyvumą bei ištvermę.
Spirulina gali padėti numesti svorio
Dauguma žmonių, kurie svajoja apie svorio netekimą, ieško stebuklingo sprendimo ar trumpalaikės dietos. Tačiau spirulina gali tapti puikiu ilgalaikiu papildu tiems, kurie nori tai padaryti sveikai. Spirulinoje gausu baltymų, kurie padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą ir taip mažina norą užkandžiauti. Be to, šis mėlynai žalias dumblis organizmui suteikia reikalingas maistines medžiagas, kurios padeda pagerinti medžiagų apykaitą.
Kartu su tinkama mityba ir fizine veikla, spirulina gali padėti atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Dar daugiau, spirulina gali pagerinti virškinimą, taip pat sumažinti uždegimus ir vandens susilaikymą organizme. Taigi, jei svajojate apie sveiką svorio mažėjimą, galbūt verta pabandyti spiruliną kaip vieną iš natūralių sprendimų, padedančių pasiekti norimus rezultatus.
Spirulina gali padidinti raumenų masę
Spirulina ir masės didėjimas? Tikrai taip! Vartojant šį supermaistą, dėl jame esančių aminorūgščių lengviau auga raumenys. Kartu su sportu ir pilnaverte mityba spirulina gali tapti jūsų raktu į sėkmę. Tiesa, be sporto ir sveikos mitybos raumenų masės tikrai nepadidinsite.
Raumenų nuovargio ir skausmo mažinimas
Šiame dumblyje esantis beta karotenas padeda sumažinti kūno skausmus ir palengvina raumenų atsigavimą. Kartu su fikocianinu, beta karotenas atlieka priešuždegiminį vaidmenį ir taip mažina skausmą. Spirulina tikrai stebuklingas dalykas! Ji padeda jaustis mažiau pavargusiam po treniruočių, bet aišku, kad kokybiško miego niekas nepakeis. Dėka spirulinos raumenys ilgiau išlaiko jėgas, o tai reiškia mažesnę tikimybę patirti traumą ar mėšlungį. Įspūdinga, ar ne?
Organizmo aprūpinimas deguonimi
Geležis čia tikra žvaigždė! Ji padeda raudoniesiems kraujo kūneliams veikti efektyviau, dėl ko mūsų kūnas ir raumenys gauna daugiau deguonies. Kai raumenys gauna daugiau deguonies, jie dirba ilgiau ir stipriau. O rezultatas? Puiki ištvermė ir greitesnis atsigavimas po treniruočių.
Spirulina – baltymų šaltinis
Įsivaizduokite – 100 gramų spirulinos mūsų organizmui suteikia nuo 60% iki 70% baltymų. Tai daržovių pasaulyje yra tiesiog nerealu! Tad rekomenduojama veganams ir vegetarams spiruliną vartoti kasdien. Netgi šonkauliukas šalia jos atrodo kaip silpnuolis, suteikdamas vos 30% baltymų iš 100 g mėsos. Spirulina ne tik pasižymi puikiu baltymų kiekiu kiekviename šaukštelyje, bet ir jos baltymai yra aukštos biologinės vertės. O tai reiškia, kad jie turi visus būtinuosius amino rūgščių rinkinius, kurių mūsų kūnui reikia.
Spirulina – energijos šaltinis
Spirulina yra ne tik puikus baltymų šaltinis, bet ir tikras energijos užtaisas. Šis mikro dumblis yra turtingas mineralais, vitaminais ir kitomis medžiagomis, kurios padeda mums jaustis žvalesniems ir pilnesniems energijos. Štai kodėl daug sportininkų, darboholikų ar tiesiog aktyvių žmonių renkasi spiruliną kaip natūralų būdą įgyti papildomos energijos. Jūs net nustebtumėte, kiek žvalumo jūsų dienai gali suteikti vienas mažas šaukštelis šio stebuklingo produkto! Taigi, jei jūsų dienos pradeda virsti itin sekinančiomis arba tiesiog ieškote natūralios alternatyvos kavai ar energetiniams gėrimams, suteikite šansą spirulinai. Jūsų kūnas dėkos už kiekvieną šaukštą šios gamtos dovanojamos energijos!
Receptai su spirulina
Spirulina – tai ne tik puikus maisto papildas, turintis daugybę sveikatai naudingų savybių, bet ir universalus ingredientas, kurį galima įtraukti į įvairius patiekalus. Daugelis dar nesate išbandę šio nuostabaus produkto savo virtuvėje, nes galbūt tiesiog nežinote, kur ir nuo ko pradėti. Jei norite praturtinti savo mitybą vertingais maistiniais elementais ir tuo pačiu pasimėgauti naujais skoniais, štai keletas receptų su spirulina, kurie ne tik skanūs, bet ir sveiki! Taigi, paruoškite šaukštus ir puodelius, nes mes pradedame kulinarinį kelionę su spirulina!
Žaliosios arbatos ir spirulinos energinis gėrimas
Ingredientai:
- 1 puodelis šiltos žaliosios arbatos.
- 1-2 šaukšteliai spirulinos miltelių.
- Medaus pagal skonį.
Pasidarykite žaliosios arbatos. Į šiltą arbatą įmaišykite spirulinos miltelius ir maišykite kol visiškai ištirps. Pridėkite medaus pagal skonį.
Chai arbatos ir spirulinos kokteilis
Ingredientai:
- 1 puodelis šiltos chai arbatos.
- 1 šaukštelis spirulinos miltelių.
- Šiek tiek kokosų pieno.
Pasidarykite chai arbatos. Supilkite spirulinos miltelius ir išmaišykite. Galiausiai įpilkite kokosų pieno.
Super žalias spirulinos kokteilis
Kokteiliai yra vienas paprasčiausių būdų įtraukti spiruliną į savo mitybą. Šis receptas ypač maistingas ir paprastas. Jame yra apie 3 gramus spirulinos, tačiau šį kiekį galima koreguoti savo nuožiūra.
Ingredientai:
- 1 vidutinio dydžio prinokęs bananas (nuluptas ir užšaldytas).
- 1/2 puodelio griežinėliais supjaustyto agurko.
- ¾ puodelio migdolų pieno.
- 1 puodelis špinatų arba smulkintų lapinių kopūstų.
- 1 šaukštelis spirulinos miltelių.
- 1 valgomasis šaukštas baltymų miltelių.
Visas sudedamąsias dalis sumaišykite ir sutrinkite trintuvu iki vientisos masės.
Mėlynai žalias spirulinos pienas
Šis receptas iš esmės yra anakardžių ir migdolų pieno mišinys, papildytas spirulina. Rezultatas – vizualiai įspūdingas gėrimas, kuris pamalonins jūsų skonio receptorius, o vienoje stiklinėje bus net 14 g spirulinos.
Ingredientai:
- 2 šaukštai spirulinos.
- 2 puodeliai vandens.
- 1/2 puodelio žalių anakardžių riešutų.
- 1/2 puodelio žalių migdolų.
- 3 datulės be kauliukų.
- 1/2 šaukštelio vanilės ekstrakto.
- Žiupsnelis druskos.
Riešutus mirkykite 2 valandas, tada visus ingredientus sutrinkite iki vientisos masės. Prieš patiekdami atšaldykite ir gerai suplakite.
Spirulina praturtinta tropinė gvakamolė
Kas nemėgsta gvakamolės? Ją galite naudoti kaip padažą arba užtepėlę ant skrebučio. Šiame recepte yra 3 g spirulinos bei ryškus ananasų skonis, kuris jums turėtų patikti.
Ingredientai:
- 1 šaukštelis spirulinos.
- 1 avokadas, supjaustytas kubeliais.
- 1/2 puodelio šviežių ananasų, supjaustytų gabalėliais.
- 1/3 puodelio susmulkintų saldžiųjų svogūnų.
- 1/4 šaukštelio pipirų.
- Keli žiupsneliai druskos.
- 1 išspaustos citrinos (arba laimo) sultys.
- Žiupsnelis čili miltelių.
Sumaišykite visas sudedamąsias dalis ir sutrinkite, kol mišinys taps vientisa masė.
Spirulinos ledai
Ledai yra klasikinis desertas, tačiau pridėjus spirulinos, jis įgauna naują atspalvį, kuris jums tikrai patiks. Kiekvienoje šių ledų porcijoje yra 3 g spirulinos.
Ingredientai:
- 400 ml riebaus kokosų pieno.
- 1/4 puodelio agavų, klevų ar kitokio sirupo.
- 1 šaukštelis spirulinos.
- 1 valgomasis šaukštas kakavos gabaliukų.
Sumaišykite visus ingredientus, išskyrus kakavos gabaliukus, trintuvu. Perpilkite mišinį į dubenį, uždenkite ir palaikykite šaldiklyje bent 3 valandas. Prieš patiekdami leiskite ledams šiek tiek atšilti ir ant viršaus užbarstykite kakavos kauliukų.
Šaltiniai:
https://www.supergreensspirulina.nl/en/blogs/blogs/verse-spirulina-de-superfood-voor-sporters
https://www.vegalia.fr/en/spirulina-sport-and-bodybuilding-the-tablets-are-yours/
https://meetaila.com/blogs/realtalk/athletes-love-spirulina
https://legionathletics.com/spirulina/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Pingback: Spirulina – vienas maistingiausių produktų planetoje, tinkantis ir arbatoms - Arbatos Nauda